P0

Mums rašo

Klaipėdai dar nevėlu pakovoti (32)

Gintaras Ramašauskas, Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas
2020-06-16


Birželio 17 d. Vyriausybės posėdyje bus priimtas nutarimas dėl rengimo specialiųjų planų, kuriais numatoma didžiulė geležinkelio infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto ribose.

Girulių miške bus ne tik išvystyta manevrinė stotis, tačiau įrengiamas ir didelis geležinkelio multimodalinis konteinerių terminalas, kuriame bus sukaupiami konteineriai iš visų uosto kompanijų, įskaitant ir numatomą Melnragėje išorinį uostą – terminalų praktikoje tai vadinama sausuoju uostu (Dry Port), nes jie paprastai išvystomi jūrinio uosto prieigose. Naujame geležinkelių terminale bus grupuojami kroviniai, formuojami šaudykliniai traukiniai, kurie krovinius gabens tolimais maršrutais.

Šis geležinkelio verslas iki šiol buvo numatomas išvystyti tarp Kopūstų kaimo ir Kretingalės statant sausąjį uostą, bet staiga Vilniaus „strategai” su visuomene nesikonsultavę ėmė ir nusprendė, kad tam geriau bus išsikirsti Girulių mišką ir statyti tiesiog Klaipėdos miesto ribose.

Todėl „Lietuvos geležinkeliai” taip ir prieštarauja, kad Klaipėdos miesti bendruoju planu būtų numatomas kurortinių teritorijų vystymas Klaipėdos pajūryje – Giruliuose, Melnragėje. Matyt, pagal jų planus Girulių miškas ir šalia esantys rajonai turi tapti pramoninio uosto aptarnavimo ir susijusių veiklų zonomis, šalia kurių gyvenantys žmonės, viešbučiai, poilsio zonos ir kt. kurorto atributai tik trukdys.

Atsidarykite 16-ojo klausimo „medžiagą” ir ten rasite daug dokumentų. Susisiekimo ministerijos atsakymas į Klaipėdos bendruomenių asociacijos (KBA) reikštas pastabas pateikiamas be mūsų rašto ir yra tik tipiška biurokratinio atsimušinėjimo pelkė.

Akivaizdu, kad „Lietuvos geležinkeliams” ir ministerijai labai sunku ištrūkti iš 19 amžiaus mąstymo algoritmų. Toks elgesio su Klaipėda modelis – tai aiški ir buka beždžionės su kalašnikovu nuostata „noriu ir imu”, šiuolaikinio, atsakingo ir darnaus vystymo net užuomazgų tokiame požiūryje nesurasi.

Jie sako, kad Girulių mišką iškirsti yra Klaipėdai naudinga aplinkosaugos požiūriu, skaičiuoja „sutaupytas” dyz. kuro tonas ir apie jokius elektrifikavimus ar realiai net Klaipėdos uoste jau naudojamą autonominį ekologišką transportą jie nėra net girdėję. Kaip ir apie šiuolaikinių, ateities iššūkius pasitikti pasirengusių 4-tos kartos uostų vystymo tendencijas ir diegiamas išmanias logistikos technologijas jie nieko galimai neišmano…

Tai ne statybų pradžia, o tik planavimo ir projektavimo veiksmų pradžia, procesas nebus labai trumpas, kaip jie beskubėtų. Todėl šiuo metu Klaipėdai dar nevėlu pakovoti, kad tokia nedarni, nesubalansuota ir miestui žalinga plėtra būtų nukreipiama iš miesto teritorijų į priemiesčio laukus.

Artimiausiu metu KBA suformuluos Klaipėdos bendruomenių reikalavimus planavimo organizatoriui, juos paskelbsime ir prašysime miesto žmonių palaikymo ir aktyvaus dalyvavimo siekiant, kad jie būtų įgyvendinami.

Sunkiai, bet mes dar galime gintis nuo tokio grobikiško ir naikinančio požiūrio į miestą, nuoseklaus nesiskaitymo su klaipėdiečiais, o kai nebegalėsim – tada visi kartu ilgainiui tapsime tik kažkokia tamsių, piktų ir pavargusių nesusipratėlių gyvenviete iš kiemo pusės labai agresyviam uostui.

Šis eilinis Susisiekimo ministerijos ir mūsų miesto savivaldybės „žygdarbis” Klaipėdai ir jos gyventojams bus viešai pristatytas birželio 19 d. 14 val. savivaldybės Tarybos salėje Liepų g. 11, t.y. jau po to, kai visi sprendimai už jus padaryti ir Vyriausybės nutarimu įtvirtinti.

Tikimės, kad kartu su Susisiekimo viceministru pasirodys ir savo pamąstymais pasidalins Klaipėdos savivaldybės administracijos vadovas Gintaras Neniškis, savo parašu ir mūsų miesto vardu tyliai patvirtinęs šiuos Klaipėdos nuoseklaus naikinimo planus.

Anksčiau ar vėliau miesto valdžiai ir politikams pasiaiškinti klaipėdiečiams teks, o ši proga irgi tam tinka.


  2020-06-16

  32 komentarai “Klaipėdai dar nevėlu pakovoti”

  1. AvatarKlaipedietis (IP: 86.100.19.145)

   Ka cia dagiau be pridursi , visi suprantam, kad Vilniui nusispjauti , bet musu teslagalviai ka padare , tai sveiku protu nesuvokiama.!!!!!! Save apvoge , savo vaikus anukus ju gerove pd….. lavonai mirusiom smegenim ir dar be sazines jausmo!!!!

  2. AvatarTaip taip (IP: 78.57.144.41)

   Viska lemia pinigai.Matyt Klaipedoa merui buvo duota didele suma uz tokia Isdaviste.

  3. AvatarAs (IP: 90.131.41.187)

   Kol tauta nesurenks perversmo,tol tie gandragalviai ir tyciosis,nuo Vilniaus reikia pradėti!

  4. AvatarDarius (IP: 86.100.177.53)

   O ka dudorius? Tikras bekiausis.
   Sveiku protu nesuvokiu kas jums negerai kurie balsavo uz ji antra karta.

  5. AvatarNa ir kas (IP: 78.57.214.60)

   Prie geležinkelio kažkiek iškirs. Didelio čia daikto.

  6. AvatarAntocha (IP: 84.15.177.140)

   Tai koki sprendima prieme? Jau 19d. Gal kas zino?

  7. AvatarŠ (IP: 78.57.221.141)

   Na, atsiverčiau aš tą 16 klausimo medžiagą ir matau, kad Neniškis pasirašė sutinkantis, kad Giruliuose atsirastu milžiniškas geležinkelio mazgas. Ar tikrai visuomenė gali dar kažką padaryti, kai valdžioje tokie Klaipėdos nemylintys ir visiški kopūstai

   • AvatarMiestietis (IP: 78.57.193.166)

    Neniškis pasirašė? galvojau, kad tik Budinas taip sugeba parduoti savo mieestą. neniškis, kaip politikas žemai krito mano akyse. Gėda šitaip parduoti miestą. Nei Vilnius, nei Kaunas taip neparsidavė. Klaipėdiečiai, tai kam Grubliauską dar kartą rinkote? Aš nerinkau.

  8. AvatarAdolfas (IP: 88.119.119.239)

   Jei taip, tai teks nešti vilnas iš čia. Nes klaipėda taps nebegyvenama ir vargas tiems kurie čia liks.

  9. AvatarLeonas (IP: 78.57.205.225)

   Sutinku su visais ginančiais Lietuvos pajūrį ir Girulių mišką,reikia priešintis,Giruliai tikrai ne vieta pramoniniam monstrui vystytis.

  10. AvatarTRAUKŪNAS 2023 (IP: 18.222.135.64)

   1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj. REGATOS vietoj.

   2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

   Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur Smiltynėje stovi „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
   rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį… … …

  11. AvatarJei tylėsim (IP: 81.7.91.14)

   Seniai laikas veikti kitaip. Viskas taip ir vyks patyliukais ir internete, kol nesusirinksim. Tik kad vedančių klaipėdiečius į priekį lyderių nėra.

  12. AvatarDalia (IP: 188.69.215.147)

   Perskaiciau ir galvoju , gal cia panasiau I kvaila sapna- apsurdas apsurdiskiaudias- tikrai kvailumui rubu nera

  13. AvatarVadim (IP: 213.234.77.50)

   As gyvenu Svyturio g. Ir ne sutinku kad po mano langais butu tesemas gelezinkelis,jiems ten is Vilniaus reik tegul sau ir stato.O klaipeda ir taip uzterzta stipriai!!!!

   • AvatarAnonimas (IP: 78.57.193.166)

    Ar buvai protesto mitinge jei nesutinki?

  14. AvatarMindaugas (IP: 86.100.29.97)
  15. AvatarApolonija (IP: 90.138.197.250)

   Beprociai.Kitaip nepavadinsi.Ar nera ,kur vietos tinkamesnes tam reikalui???Iskirsti,isnaikinti,subjauroti!-toks devizas miesto mero ir jo drauguziu.AR JIE VISAI ISPROTEJO?

  16. AvatarAura (IP: 78.57.205.236)

   Keisti tie Lietuvos geležinkeliai, kai vežioti naftos produktus iš Mažeikių naftos, tai ar ne 20 metų vežioja per aplinkui,per Radviliškį, specialiai, kad tik daugiau kilometrų susidarytų ir pinigų daugiau už tuos kilometrus gautų, ekologija kažkaip šitoj vietoj nerūpėjo ir nerūpi. Tad renkamės visi birželio 19 d. 13 val. 20 min. prie savivaldybės, kad vėliau, gulėdami mirties patale, galėtume pasakyti, kad padarėme viską, ką galėjome padaryti, kad išsaugoti Girulių girią. Nuoširdžiai dėkoju KBA už jų misiją žadinant bendruomenes iš letargo miego.

  17. AvatarAndrius (IP: 78.61.18.63)

   Mielai sudalyvausiu!

  18. AvatarAleksandras (IP: 85.232.133.67)

   Tai priešinames REALIAI o ne rasynejome internetu bla..bla…bla!!! jai būsime tokie pasyvus gausim dar ne viena suda po nosim

  19. AvatarKlaipėda (IP: 78.63.39.138)

   Iš visų galų mus nori nutručyti.
   Uostas -didž.įrodymas, žmonės langų negali atidaryti.
   Dar betrūksta sauso uosto. Matomai valdžiai jau galvoj sausa.

  20. AvatarSkubiai... (IP: 212.122.90.218)

   …reikalinga pasipriešinti, tauta turi pasinaudoti veto teise.

  21. AvatarMeras nevykėtis (IP: 213.103.27.139)

   Kada mes bekiaušį neįgalų grubliauską ir jo pirmtaką komunistą taraškevičių normaliai išspirsim iš Klaipėdos su visais janušoniais, vaitkais ir sumonavičiut. Turim šituos normaliai ataust ir pastovėt už savo Miestą.

  22. AvatarAnonimas (IP: 85.232.128.54)

   Turbūt gerai pamokėjo

   • AvatarAnonimas (IP: 90.138.228.88)

    Įtariu, jog Jūsų spėjimas galimai teisingas. Tik pa- ir nu-pirktas meras taip gali neginti miesto piliečių sveikatos.

  23. AvatarMonika (IP: 88.119.113.222)

   Reikia pasiprėšonti tokiems planams!!! Jeigu pasipriešinančiū bus pakankamai daug, tikrai neišdrys toliau stumti tokius planus. Giruliai, ne vieta pramonės plėtrai!!!

  24. AvatarAnonimas (IP: 88.119.113.222)

   Mielai sudalyvausiu, reikia pasipriešinti tokiems planams.!!! Giruliai, tai ne vieta pramonės plėtrai!!!

  25. AvatarLaimute (IP: 188.69.199.127)

   As uz reike ziureti i preki .

   • AvatarRobertad (IP: 85.232.128.55)

    As taip pat dalyvausiu pasipriesinimo mitinge,svarbu viesai skelbti visiems klaipedos gyventojams as manau, kad zmoniu mitinguos.

  26. AvatarAnonimas (IP: 90.138.228.88)

   Štai kas nutinka, kai valdžią užtupia ciniški, savanaudiški alfa patinai prasimušėliai.

  27. AvatarTa Neniški ir Grubliauka lauk varyti (IP: 90.131.36.4)

   Jie atstovauja stambiam verslui manau už otkatus. Ji apkritai vykdo manau nusikalstoma veika

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt