P0

Sportas

Banglentininkai pradeda sezoną

Eglė Puidokaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-06-18


Birželio 20-ąją minima tarptautinė banglenčių diena.

Ta proga Melnragėje prie molo visą šį savaitgalį, jau nuo šio penktadienio 12 val., vyks Surf Camp XII renginys, kuriame bus galimybė kiekvienam norinčiam išbandyti banglenčių sportą, pagaudyti bangas bei smagiai praleisti laiką su banglenčių sporto mylėtojų kompanija.

Surf Camp XII rengiama jau dvylikta kartą, o šio renginio pradininkas Lietuvoje yra banglentininkas Girmantas Neniškis, per dvylika metų organizavęs įvairiausių projektų, čempionatų, susijusių su banglenčių sportu.

„Idėja organizuoti pirmąjį Surf Camp kilo dar 2008 metais, kai su pusbroliu ir keletu draugų pakvietėme lentų sportų mėgėjus prie jūros susipažinti su šia sporto šaka. Per dešimt metų Surf Camp užaugo į tūkstančius banglentininkų pritraukiantį festivalį“, – pasakojo G. Neniškis.

Pasak renginio organizatoriaus, Surf Camp XII žymi dvyliktojo sezono pradžią, po kurio ir toliau kiekvieną vasaros savaitgalį bus organizuojamos stovyklos norintiems tobulėti bangose, o darbo dienomis rengiamos vaikų dienos stovyklos.

Kadangi bangos geriausios Melnragėje, po metų pertraukos būtent ši vieta ir buvo pasirinkta Surf Camp stovyklai. Vasaros stovykloje tiek vaikai nuo 6-7 metų, tiek suaugusieji bus mokomi ne tik banglenčių sporto subtilybių, tačiau ir saugaus elgesio vandenyje taisyklių, vyks banglenčių filmų peržiūros, bus rengiami gelbėjimo bangose kursai.

Šį savaitgalį Melnragėje vyks nemokami seminarai apie saugų elgesį vandenyje, banglenčių sportą, įrangą ir keliones. Taip pat vyks pamokos norintiems tobulėti bangose. Norintiems sudalyvauti renginyje organizatoriai rekomenduoja nelaukti ir vietą rezervuoti iš anksto, tačiau jeigu bus laisvų vietų pamokose renginio metu prisijungti galės visi norintys tiesiog iš paplūdimio ar gatvės.

Banglenčių sportas, pasak jo propaguotojų, nors ir laikomas ekstremaliu sportu, nėra pavojinga sporto šaka, ypač Lietuvoje, kur nei ryklių jūroje, nei įspūdingo dydžio bangų nebūna. Tiesa, nors ir Lietuvoje dažnai būna pavojingų vandens ir oro sąlygų, bet teigiama, jog kol kas mūsų šalies paplūdimiuose bangas gaudantys entuziastai nesusidūrė su rimtomis nelaimėmis. Taip yra ir dėl gerų saugaus elgesio vandenyje žinių, kurios yra neatsiejamos kiekvieno vandens sporto mėgėjo dalis.

Plačiau apie stovyklą, kainą ir kt. skaitykite čia.


  2020-06-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt