P0

Svarbu, Transportas

Dėl legalių „dragų“ tarsis su rajonu

Avatar

Martynas Vainorius
2020-06-19


Lietuvos policijai kreipusis į savivaldybių asociaciją su prašymu numatyti vietas legaliam lenktyniavimui, toks klausimas buvo aptartas ir Klaipėdos savivaldybės Saugaus eismo komisijoje.

Mato Mačiulskio nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos teigimu, problema yra aktuali uostamiestyje – kitur apskrityje jos nėra. Viršininko nuomone, reikėtų sudaryti sąlygas legaliai vykdyti tokias lenktynes, nes dabar procesas nevaldomas ir pirmiausia dėl to didelė grėsmė kyla žiūrovams.

Klaipėdoje dažniausiai tokie nelegalūs renginiai vyksta Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje ir Kairių gatvėje. Pastarojoje policija buvo siūliusi Uosto direkcijai statyti vaizdo stebėjimo kameras.

Paskutinį kartą pareigūnai slaptai užfiksavo per 50 tokio renginio dalyvių, išrašė apie dešimt protokolų, kai kuriems vairuotojams trims mėnesiams buvo atimta teisė vairuoti. Beje, tarp šio renginio dalyvių buvo ir kai kurių pareigūnų.

„Baudomis nesinori gydyti, tai nėra alternatyva. Reikėtų pasiūlyti erdves. Tik mieste tokių nelabai žinau, bet jei į rajoną, tai ten tikrai galima surasti. Visur kitur būtų besąlygiškai žiūrima, kad tokie renginiai nevyktų ir būtų baudžiama”, – sakė M. Džermeika.

Komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė esąs „didelis skeptikas dėl gatvių”. Anot jo, net ir aukojant miesto infrastruktūrą tokiems renginiams nebuvo pačios geriausios patirtys.  Ir jo nuomone, tokios vietos reikėtų ieškoti Klaipėdos rajone.

Posėdyje dalyvavęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas sakė, jog ir ši savivaldybė yra sulaukusi tokio policijos prašymo.

„Tam ypač tinka buvę pakilimo takai, bet juos yra nupirkusios įmonės ir jų mažėja. Konkrečiau dar nesvarstėme, bet manau, kad galime puikiai subendradarbiauti ir turėti regioninį dragą”, – sakė A. Bogdanovas.

Tuo metu Lietuvos policija penktadienį pranešė, kad pirmąją prie tokios iniciatyvos prisijungusia savivaldybe tapo Alytaus miestas. Jau birželio 28 dieną Dzūkijos sostinėje vyks pirmasis renginys ,,Legalus dragas Alytus 2020“.


Transporto straipsnių vidus kompas

2020-06-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt