P0

Regionas

Švęsti Joninių – traukiniu ir dviračiais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-19


„Joninės yra viena mėgstamiausių lietuvių švenčių ne veltui. Tai trumpiausia metų naktis – savotiška pergalė prieš tamsą, šaltį ir negandas, o  taip pat – žmogaus ryšį su gamta žyminti data, apipinta daugybės papročių. Šiemet norime lietuviams parodyti, kad tradicijos gali įgyti ir naują, modernų pavidalą, tad dainas kviečiame pakeisti į elektroninės muzikos vakarą, paparčio žiedo paieškas – į orientavimosi sportą, o vieną naktį – į keturias dienas ant jūros kranto trunkantį festivalį. Ir, žinoma – keliauti, patirti, atrasti“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ produktų ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Lietuvos geležinkelių“ bendrovės „LG Keleiviams“ generalinis direktorius Linas Baužys atkreipia dėmesį, kad kelionė traukiniu yra gamtai draugiškiausias būdas atrasti naujas vietoves ir patirtis jose.

„Dieną, kai atsigręžiame į gamtą, skatiname paminėti, pirmiausia, saugant ją ir renkantis keliones traukiniu. Juose patogiai galėsite vežtis ir dviračius, kuriais kelionę pratęsite iki galutinio tikslo“, – sako jis.

Siekiant, kad Joninės suteiktų išskirtinių patirčių, o kelionė iki šventės vietos kuo mažiau kenktų gamtai, „LG Keleiviams“ kartu su „Keliauk Lietuvoje“ siūlo Vakarų krytimi švęsti Joninių vykti traukiniu.

Rasos basos Baltų mitologijos parke

Sausdravuose, Darbėnų seniūnijoje esantis Baltų mitologijos parkas jau nuo vidurdienio kvies svečius ruoštis pačių kuriamai šventei: kartu pjaustyti žolę, statyti stulpą vainikų mėtymui, ręsti laužą ir pinti vainikus. Vakarop bus užkurtas aukuras ir prasidės magiškos Rasų apeigos, burtai, vyks  orientaciniai žaidimai. Drąsiausieji galės pabėgioti žarijomis, o sulaukę ankstaus ryto – išsimaudyti Lazdininkų tvenkinyje.

Daugiau apie renginį – čia. 

Nuvykti į jį galima traukiniais, važiuojančiais per Kretingą maršrutais „Vilnius–Klaipėda“ ir „Radviliškis–Klaipėda“. Atstumui nuo Kretingos iki Sausdravų įveikti „LG Keleiviams“ rekomenduoja rinktis dviratį, nes atstumas – kiek ilgesnis. Dviratį galima atsivežti traukiniu.

 Folkloro festivalis Neringoje

Festivalis „Tek saulužė ant maračių“ Neringoje vyks nuo birželio 20 iki 23 dienos. Visos keturios jo dienos suksis apie lietuvių kultūros papročius, amatus, ryšį su gamta ir įspūdingą mitologiją. Galima bus leistis į žygį kopomis, užsiimti rankdarbiais, stebėti spektaklių pasirodymus, mėgautis muzika ir kulinarinio paveldo atradimais. Birželio 23-ąją, Joninių išvakares, pasitiksite sveikindami saulę, vėliau – žoliuosite, pinsite vainikus ir mesite burtus.

Daugiau apie renginį –  čia. 

Nuvykti į jį savaitgalį galima jungtiniais „Pajūrio ekspreso“ traukinių ir autobusų maršrutais, kursuojančiais iš Vilniaus; darbo dienomis – traukiniais, į Klaipėdą vykstančiais iš Vilniaus ir Radviliškio.


  2020-06-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt