P0

Fotoreportažai, Miestas

Už sveiką ir laimingą Klaipėdą – spalvotais delnais

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-06-21


Klaipėdos vaikai ir jų tėveliai spalvingai pareiškė, jog nori gyventi saugiame, sveikame ir laimingame mieste.

Sekmadienį keliasdešimt klaipėdiečių su vaikais susirinko į Lietuvininkų aikštę, kur vyko Vaikų gynimo dienos paminėjimo koncertas „Už vaikų teisę į sveiką ir saugią aplinką“. Tokį koncertą Klaipėdos miesto gyventojai ir asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ (KIDE) norėjo organizuoti jau anksčiau, bet sulaukė, kol pasibaigs karantinas. Ir toks laukimas pasiteisino, nes, nepabūgę alinančio karščio, į Lietuvininkų aikštę pakankamai gausiai surinko ir vaikai, ir tėvai, ir seneliai.

Renginio akimirka. Mato Mačiulskio nuotr.

Skelbta, jog renginio aprangos kodas – mėgstamiausia spalva nudažyti delnai. Ir nors daugelis į šventę atvyko švariais delniukais, čia pat juos galėjo ir nusispalvinti.

Spalvingais vaikų delniukais atsakingoms institucijoms norėta priminti, jog vaikai turi teisę gyventi švariame, saugiame, spalvingame ir laimingame mieste, o ne kentėti nuo taršos.

„Nors Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme teigiama, kad vaikai turi teisę į sveikatą bei sveiką ir saugią aplinką, šalia Klaipėdos uosto gyvenantys tėvai jau keletą metų nuogąstauja dėl savo vaikų sveikatos, nes jų aplinka: gyvenamieji namai, vaikų žaidimo aikštelės, vaikų ugdymo įstaigos – padengta juodomis dulkėmis, nemažėjantis triukšmas naktimis, mieste didelė transporto tarša. Vaikai priversti kęsti ir labai nemalonius kvapus, dėl kurių patiria įvairių negalavimų. Yra buvę dienų, kai pietinėje miesto dalyje vaikai lopšeliuose-darželiuose, bijodami iki pykinimo nemalonių kvapų, verkdami prašydavo auklėtojų nevesti jų į lauką. Smeltės gyventojai ir jų vaikai nuolat kenčia nuo Lietuvos higienos normos ribinius dydžius viršijančio triukšmo dėl uoste vykdomų darbų ne tik dieną, bet ir naktį. Koncerto metu Klaipėdos bendruomenių tėvai ir vaikai kartu susibūrę viliasi spalvotais delnais atkreipti dėmesį bei paskatinti miesto ir šalies vadovus imtis daugiau priemonių minėtoms problemoms spręsti“, – dar prieš renginį teigta organizatorių išplatintame pranešime spaudai.

Tačiau renginyje apie problemas nė žodžiu neužsiminta – vaikai ir jų tėvai tiesiog šventė gražią vasaros dieną. Ant scenos lipo žinomi atlikėjai, aktoriai, talentingi uostamiesčio vaikai, todėl netrūko įdomios muzikos ir dainų.

„Kurkime Klaipėdą kartu. Kiekvienas galite prisidėti prie šio sudėtingo, bet įdomaus proceso“, – susirinkusiuose ragino KIDE vadovė Alina Andronova.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos vadovas Gintaras Ramašauskas linkėjo, jog kitąmet šis reginys vyktų miesto širdyje – piliavietėje.

Suorganizuoti renginį padėjo VšĮ „Veiklių mamų klubas Klaipėdoje“, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, „Vaivorykštės tako“ gimnazija, Miško mokykla, Klaipėdos Vitės progimnazija, Klaipėdos bendruomenių asociacija, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS), DANCER, aktoriai Evelina ir Gytis Šimelioniai, Klaipėdos lėlių teatras, autorinių dainų atlikėja Žydrė Adomaitienė, studijos GROCK įkūrėjas Linas Švirinas. Renginį išradingai vedė aktorius ir radijo laidų vedėjas Simas Buziliauskas.

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija savo poziciją dėl Klaipėdoje susidariusios padėties išreiškė ir raštu. Su juo galima susipažinti čia. 


  2020-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt