P0

Svarbu, Verslas

Aplinkosaugininkai vetavo „Grigeo Klaipėda” planus (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-23


Klaipėdos miesto tarybos narė Ligita Girskienė „Facebook” grupėje „Pietinė Klaipėda smirda” paskelbė Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) sprendimą, kuriuo nepritariama bendrovės „Grigeo Klaipėda” prašymui keisti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Žinia, įmonė siekė modernizuoti Dumpiuose esančius valymo įrenginius, taip pat nuo jų nutiesti naują nuotekų trasą, kuria dalinai jos įrenginiuose išvalytos nuotekos būtų perduodamos bendrovei „Klaipėdos vanduo“.

Anot AAA, įmonės paraiškoje nepakanka informacijos ir duomenų, reikalingų leidimo sąlygoms nustatyti. Ji gražinta patikslinimui ir papildymui pagal  pačios agentūros, Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybių, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento pastabas bei Šernų ir Ketvergių kaimų bendruomenės argumentus.

Kartu informuojama, jog paraiška grąžinama nenagrinėta, nes nebuvo atliktos poveikio aplinkai vertinimo procedūros ir detaliai neįvertintos galimos alternatyvos, galimybės bei sprendiniai.

„Pažymime, kad apie AB „Grigeo Klaipėda” paraiškoje TIPK leidimui pakeisti nurodytą informaciją ir ketinamus atlikti veiksmus, susijusius su susidarančių nuotekų valymo ir atliekų tvarkymo sprendinių pasikeitimu, bei naujų aplinkos oro taršos šaltinių atsiradimu, turi būti informuota Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra, atliekanti ikiteisminį tyrimą, jog būtų sustabdyti galimai savavališki, su ikiteisminio tyrimo įstaiga nesuderinti ir nesavalaikiai veiksmai siekiant pakeisti TIPK leidimą”, – rašoma AAA sprendime.

Jį įmonė dar gali apskųsti Lietuvos administracinių ginčų komisijai arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

„Aplinkos apsaugos agentūros sprendimas grąžinti AB „Grigeo Klaipėda“ paraišką nenagrinėtą yra nedidelė mūsų pergalė kovoje už švarią Klaipėdą. Didelę taršą generuojančios įmonės turi būti po padidinamuoju stiklu. Jos privalo besąlygiškai laikytis aplinkosauginių reikalavimų, o ne ieškoti kelių kaip juos apeiti“, – Klaipėdos savivaldybės pranešime spaudai cituojamas administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

AAA raštą visa apimtimi galima rasti čia. 


  2020-06-23

  8 komentarai “Aplinkosaugininkai vetavo „Grigeo Klaipėda” planus”

  1. AvatarTadukas (IP: 90.131.46.222)

   Kalbama, kad Grigeo Klaipėda bus likviduota, nes nepajėgs padengti padarytos žalos. Nes gerai matosi, kaip jie vengia atsakomybės ir visaip bando išsisukti.

  2. AvatarRIMAS (IP: 85.206.10.234)

   pagaliau grigeo žvėris bent laikinai apramintas. turėtume visi būti dėkingi Ligitai ir kitiems aktyviems miestiečiams už neabejingumą ir veiksmingus sprendimus.

  3. AvatarVidmantas (IP: 90.131.46.222)

   Kažkaip Grigeo stilius pastoviai meluoti. “Tuo metu savivaldybė sako bendrovės paraiškoje įžvelgusi norą suklaidinti aplinkosaugininkus, nurodant neteisingus faktus.”

  4. AvatarJulius (IP: 188.69.213.88)

   O kuo ligita ar miestiečiai dėti? Aplinkosaugininkai dirba juk

  5. AvatarPuiku , (IP: 90.138.104.137)

   realus ir nuoseklus darbas . Ačiū , Ligitai ir visiems dirbantiems miestui bei miestiečiams .

   • AvatarAnonimas (IP: 78.62.146.244)

    Siulyciau ir miesto nuoteku valymo irenginius uzdaryti. O po to ir miestelenus iskraustyti.

   • AvatarAnonimas (IP: 188.69.213.88)

    Ar atrase kalipedos vandens vadovas darbuotojams?

   • Avatar2 anonimas (IP: 85.232.134.106)

    mano ziniomis, kaip nieko nezinojo 10 metu, taip ir nezino

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt