P0

Miestas

Neatsakingiems mauduoliams – įspėjamieji ženklai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-06-23


Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija, reaguodama į ugniagesių gelbėtojų kreipimąsi antradienį vieningai sutarė, jog prie kai kurių miesto vandens telkinių turėtų būti pastatyti ženklai, informuojantys, kad čia maudytis yra draudžiama.

Gelbėtojai prie Dangės upės budi, kai vyksta renginiai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak ugniagesių, šiemet miesto ribose esančiuose telkiniuose jau vyko 19 žmonių gelbėjimo operacijų. Beveik visi incidentai vyko vakarais, Dangės upės atkarpoje nuo Artojų gatvės iki žiočių.

Šios tarnybos atstovų nuomone, reikėtų inicijuoti „bendras saugumo priemones” – ženklus ar gelbėjimo ratus, kad atsitikus įvykiui šalia esantieji galėtų saugiai iškelti žmogų, nes daug kur ir aukščiai dideli, ir privažiavimo kelių nėra.

Pasak policijos pareigūnų, du šių metų skenduoliai buvo patys nusprendę atsisveikinti su šiuo pasauliu.

Pareigūnai tikino, kad patruliavimas prie tvenkinių yra numatytas, per šventes su kateriu patruliuojama Dangės upėje, bet ženklai su įspėjimais esą tikrai nepamaišytų.

Pasak „Klaipėdos paplūdimių” direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Siakki, prie Dangės šiuo metu yra šešios vietos, kur kabo gelbėjimo ratai. Juos, beje, kartais vis pavagia, bet tai pastebėjus statomi nauji. O gelbėtojai prie upės budi, kai vyksta renginiai.

„Senamiestyje gal nereikia tokių ženklų dėl maudymosi, bet prie prūdelių reikėtų. Visose vietose nepadarysim, bet kur didžiausios problemos, manau, kas reikia pastatyti susitarus dėl teksto”, – sakė komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Atitinkamą sprendimą dėl tokių ženklų įrengimo komisija priėmė bendru sutarimu.


  Miesto straipsnių vidus

  2020-06-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt