P0

Kriminalai ir nelaimės

Alkoholiu apnuodytą kūdikį pagimdžiusi moteris liko nuteista lygtinai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-25


2019 metų balandį Klaipėdos ligoninėje kūdikį, kuriam buvo nustatytas 4 promilių girtumas, pagimdžiusiai Renatai Simonavičiūtei nepavyko susimažinti bausmės.

Klaipėdos apylinkės teismas kovą moteriai buvo skyręs vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams ir šešiems mėnesiams. Šį nuosprendį moteris skundė ir tikėjosi, kad Klaipėdos apygardos teismas bus atlaidesnis jos atžvilgiu ir ją išteisins, tačiau šią savaitę apeliacinis skundas buvo atmestas.

R. Simonavičiūtės ir advokato E. Staponkus skundą Klaipėdos apygardos teismas atmetė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Moteris buvo nuteista už tai, kad dėl neatsargumo sunkiai sužalojo nukentėjusią naujagimę. Teismas tąkart konstatavo, kad moteris, žinodama, jog laukiasi, elgėsi nerūpestingai ir buvo visiškai abejinga kūdikio vystymosi procesui – nesilankė pas gydytojus, nesidomėjo vaisiaus raida bei galimais rizikos veiksniais, o prieš gimdymą vartojo alkoholį. Būdama apsvaigusi nuo alkoholio ji pagimdė naujagimę, kuriai buvo nustatyta mirtina 4,09 promilės etilo alkoholio koncentracija, ir taip sunkiai sutrikdė jos sveikatą.

Nuteistoji ir jos gynėjas Edvardas Staponkus nesutiko su tokiu teismo nuosprendžiu ir jį apskundė, motyvuodami, kad ji nekalta. Apeliaciniame skunde buvo dėstoma, kad kuomet moteris vartojo alkoholį, kūdikis dar buvo negimęs, jis augo moters kūne, o iki gimdymo jo laikyti žmogumi negalima. Skunde taip pat buvo teigiama, kad moteris nusikaltimo egzistuojančio žmogaus sveikatai nepadarė, todėl negali būti kaltinama įvykdžiusi nusikaltimą žmogaus sveikatai.

Apeliacinį skundą atmetęs Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad baudžiamojon atsakomybėn moteris buvo patraukta pagrįstai, o jos kaltė visiškai įrodyta.

Teisėjų kolegija sutiko su pirmos instancijos teismo sprendimu, jog vienintelė priežastis, dėl kurios nukentėjusiajai naujagimei buvo sutrikdyta sveikata, buvo tai, kad jos motina elgėsi nerūpestingai, prieš gimdymą išgėrė nemažą kiekį stipraus alkoholio.


  2020-06-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt