P0

Miestas

Dragūnų batalionas turi naują vadą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-27


Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje penktadienį įvyko Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono vadų pasikeitimo ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonija.

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius bataliono kovinę vėliavą iš buvusio vado pulkininko leitenanto Arnoldo Vasiliausko perdavė naujajam Dragūnų bataliono vadui majorui Tomui Auželiui.

A. Vasiliauskas Dragūnų batalionui vadovavo trejus metus ir toliau tarnybą tęs Krašto apsaugos sistemoje.

„Perduodančiam bataliono kovinę vėliavą vadui dėkoju už sąžiningą tarnybą, už puikią lyderystę vadovaujant batalionui tiek vykdant karines užduotis, tiek ir bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto vadovybe, civilinėmis institucijomis, policija, ginkluotųjų pajėgų struktūromis. Išskirtinę padėką reiškiu už bataliono tradicijų puoselėjimą ir naujų kūrimą telkiant ir jungiant karius į puikiai veikiantį kovinį vienetą. Tikiu, kad patirtis įgyta tarnybos šiame batalione metu, ir dragūniškos vertybės leis puikiai atlikti pareigas naujoje tarnybos vietoje. Bataliono kovinę vėliavą perimančiam vadui nuoširdžiai linkiu sėkmės, ištvermės ir išminties, nuo šio momento vedant kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų batalioną koja kojon su dar trimis mūsų brigados „Žemaitija“ batalionais karinio rengimo ir gynybos planų keliu“, – sakė N. Stankevičius.

Taip pat šventinės rikiuotės metu į atsargą buvo išlydėti nuo 2019 metų rudens Dragūnų batalione devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę kariai. Su dviem šauktinių kuopomis batalionas iškilmingos rikiuotės metu atsisveikino birželio 19 d. Iš viso tarnybą batalione atliko 462 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, iš kurių, apie šimtas pareiškė norą likti kariuomenėje – profesinėje karo tarnyboje, keturiasdešimt iš jų – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione.

Sveikinimo žodį kariams tarė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, palinkėjęs kariams, kad tarnyba jiems išliktų ne tik prisiminimas, bet ir nuolatinė kasdieninė pareiga duotai priesaikai.

Pagal kariuomenės tradicijas karius palaimino Klaipėdos įgulos komandoras Remigijus Monstvilas. Renginio metu iš istorinio pabūklo Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai atliko tris dedikuotas salves: „už Lietuvos kariuomenę”, „už Dragūnų batalioną” ir „už nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius”.

Ceremoniją užbaigė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos karių šventinė parodomoji programa su salvėmis.


2020-06-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt