P0

Konsultacijos

Mokymasis gamtoje ir iš gamtos. Kodėl tai svarbu?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-27


,,Pastaruoju metu šiuolaikiniai vaikai daugiau laiko praleidžia prie ekranų negu žaisdami lauke. Tačiau mokslininkai ir vaikų ugdymo specialistai teigia, kad normaliai vaiko fizinei ir psichinei raidai būtinas patyriminis mokymasis”, – sako ir Klaipėdoje veikiančios visuminio ugdymosi šeimai studijos ,,Family Lab Academy” mokytoja Indrė Neimantė.

Anot jos, veikdamas gamtoje, gauni visus pojūčius ir potyrius, kurie yra itin svarbūs ankstyvajame amžiuje – visa tai formuoja asmenybę, požiūrį bei vertybines nuostatas. Vaikai, kurie yra atitrūkę nuo gamtos, bijo vabalų, sako, kad vorai ir varlės jiems yra šlykštūs. Tad platesnis pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios aplinkos stebėjimo, pavyzdžiui, kur keliauja skruzdės, kaip keičiasi įvairūs augalai bei medžiai, kaip užsiauginti pupą ir panašiai.

Vaikų smalsumo sužadinimui kartais reikia visai nedaug – papasakoti įdomią istoriją, įsitraukti ir tyrinėti kartu, sugalvoti žaidimų. Tokiu būdu didėja motyvacija bei patiriamas mokymosi džiaugsmas.

I. Neimantė rekomenduoja su vaikais išbandyti nesudėtingas veiklas, kurios lavina dėmesio koncentraciją, pastabumą bei ugdo gamtamokslines kompetencijas.

Gamtos gėrybių dėžutė

Reikės:

kiaušinių dėklo;

ieškomų gamtos gėrybių sąrašo (atsisiųsti).

Vabalų medžioklė

Reikės:

veiklos lapo (atsisiųsti);

rašiklio;

kieto pagrindo.


2020-06-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt