P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Naujasis vyskupas nestokoja humoro jausmo

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-06-30


Antradienio vakarą, kitą dieną po ingreso iškilmių Telšių katedroje, naujasis šios vyskupijos vyskupas dr. Algirdas Jurevičius kartu su visų Klaipėdos katalikų bažnyčių kunigais laikė iškilmingas mišias Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Kartu su juo į buvusią savo parapiją buvo atvykęs ir ilgametis jos klebonas Vilius Viktoravičius, dabar tarnaujantis pačioje vyskupijoje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sakydamas pamokslą vyskupas atkreipė dėmesį į atsitiktinumą, kad šįkart pagal egzistuojančią tvarką mišių metų buvo skaitoma Evangelijos ištrauka apie tai, kaip Jėzui miegant valtyje kilo audra, o mokinių prižadintas Viešpats sudraudė vėjus bei ežerą, ir pasidarė visiškai ramu.

„Evangelijoje aprašytas Galilėjos ežeras, dar vadinamas jūra. O aš šiandien atvažiavau į Klaipėdą, prie jūros”, – sakė vyskupas.

Jis taip pat pabrėžė, kad Telšių vyskupiją sudaro Žemaitija ir Mažoji Lietuva.

„Ne veltui ir Mažvydas kreipėsi į žemaičius ir lietuvininkus”, – sakė A. Jurevičius.

Pamokslo metu vyskupas net du kartus prajuokino susirinkusius tikinčiuosius. Pirmąkart – pasakodamas apie tai, kad pagal bažnyčios taisykles turima ir pagalbines vyskupijas, o jam iki šiol buvo paskirta viena, esanti Tunise. A. Jurevičius sakė besidžiaugiantis popiežiaus paskyrimu, nes jis jam leido sugrįžti į Lietuvą.

Vyskupas priminė ir LDK kunigaikščius brolius Algirdą ir Kęstutį, kurių pirmasis rūpinosi šalies kunigaikštytės rytais, o antrasis – vakarais.

„Popiežius Pranciškus nusprendė naudoti kitokią taktiką – man pavedė rūpintis vakarais, o arkivyskupą Kęstutį Kėvalą nusiuntė į rytus”, – šypsojosi A. Jurevičius.

Po mišių vyskupas surengė priėmimą kviestiniams svečiams Klaipėdos parodų rūmuose.

VYSKUPO BIOGRAFIJA

Algirdas Jurevičius gimė Vievyje 1972 m. kovo 24 d. Elenos ir Vytauto Jurevičių šeimoje. 1987 m. baigęs Vievio vaikų muzikos mokyklą bei devynias klases Vievio vidurinėje mokykloje tęsė muzikos mokslus Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje. 1986–1991 m. vadovavo chorui bei dirbo vargonininku Vievio Šv. Onos bažnyčioje; 1990–1991 m. dirbo tikybos mokytoju Vilniaus 44-ojoje vidurinėje mokykloje.

1991–1996 m. studijavo Kauno kunigų seminarijoje bei Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakultete, kurį su pagyrimu baigė, įgydamas kvalifikacinį teologijos bakalauro laipsnį. Mokydamasis kunigų seminarijoje atliko vargonininko tarnystę, o popiežiui Jonui Pauliui II lankantis Kaune 1993-iųjų rugsėjo 6-ąją vargonavo per šv. Mišias Kauno Santakoje.

1996 m. rugsėjo 15 d. buvo įšventintas diakonu Kaišiadorių vyskupijai, o 1996 m. gruodžio 26 d. Kaišiadorių vyskupas Juozas Matulaitis suteikė kunigystės šventimus ir paskyrė Kaišiadorių parapijos vikaru, jaunimo kapelionu.

1996–1998 m. studijavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto magistratūroje (dogmatikos specializacija), kurią baigęs įgijo Katalikų teologijos licenciato-magistro kvalifikacinį laipsnį.

1996–1997 m. dirbo Kauno kunigų seminarijoje Kaišiadorių vyskupijos seminaristų ugdytoju, 1996–1998 m. – dogmatinės teologijos dėstytoju.

1998 m. buvo paskirtas Kaišiadorių parapijos vikaru ir katalikiškų klasių kapelionu. Tais pačiais metais skiriamas Aukštadvario bei Vytautavos parapijų administratoriumi.

2000–2004 m. studijavo praktinę teologiją Frankfurte prie Maino (Vokietija) Sankt Georgen aukštojoje filosofijos-teologijos mokykloje, kurią baigė įgydamas praktinės teologijos mokslų daktaro laipsnį.

2001–2004 m. talkino lenkų sielovadoje (Polska Misja Katolicka, Hanau) Fuldos vyskupijoje ir buvo atsakingas už lietuvių sielovadą Štutgarte (Rotenburgo-Štutgarto vyskupija).

Nuo 2004 m. – Kaišiadorių vyskupo generalvikaras, Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos dėstytojas.

1998–2008 m. buvo Dievo tarno arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos bylos notaras, ėjo palaimintojo Teofiliaus Matulionio kanonizacijos bylos postulatoriaus pareigas.

2008 m. popiežius Benediktas XVI suteikė Jo Šventenybės kapeliono (monsinjoro) titulą.

2018 m. liepos 2 d. Šventasis Tėvas Pranciškus nominavo teologijos mokslų daktarą monsinjorą Algirdą Jurevičių Kauno arkivyskupijos vyskupu augziliaru ir suteikė jam Materianos vyskupo titulą.

2019 m. kovo 1 d. paskirtas Kauno arkivyskupijos apaštaliniu administratoriumi.

2020 m. birželio 1 d. popiežius Pranciškus paskyrė Telšių vyskupu. 

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-06-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt