P0

Politika

Silpną alkoholį grąžino į paplūdimius ir lauko kavines

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-30


Antradienį Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias nestacionariosiose viešojo maitinimo vietose ir paplūdimiuose vėl bus leidžiama prekiauti silpnesniais nei 15-os laipsnių alkoholiniais gėrimais. Bet įstatymo pataisos įsigalios tik nuo rugpjūčio 1 d.

Skelbiama, jog pagal priimtus naujus pakeitimus ši prekyba bus galima tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu. Prekyba stipriuoju alkoholiu nestacionariose viešojo maitinimo vietose ir toliau bus draudžiama.

Nestacionariosiose viešojo maitinimo vietose ir paplūdimiuose vėl bus leidžiama prekiauti silpnesniais nei 15-os laipsnių alkoholiniais gėrimais. Palmiros Mart nuotr.

Už naujas įstatymo nuostatas balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 2 parlamentarai.

Vienas iš pataisos dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose iniciatorių Seimo narys klaipėdietis Simonas Gentvilas atkreipė dėmesį į paradoksalią situaciją, kad jeigu pajūrio kavinė turi fizinius pamatus, tai ji turi teisę prekiauti alkoholiu, o jei pajūrio kavinė yra nestacionari, kokios dažniausiai ir būna kurortinės kavinės, ji neturi teisės prekiauti net silpnaisiais alkoholiniais gėrimais.

Prieš anksčiau priimtus draudimus aktyviai pasisakė Palangos ir Neringos merai, kai kurie Seimo nariai klaipėdiečiai.

Šiomis dienomis pranešta apie Palangos paplūdimiuose klestinčią nelegalią prekybą alkoholiu.


2020-06-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt