P0

Verslas

Prekių kilmės sertifikatai – ir elektronine forma

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-02


Nuo liepos 1 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai prekių kilmės sertifikatus išduos ir elektronine forma. Rūmams prisijungus prie elektroninių dokumentų išdavimo ir patikros sistemos, prekių kilmės dokumentai bus išduodami tiek popierine, tiek elektronine forma.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„EssCert“ sistemos įdiegimas mums leis neatsiliekant nuo skaitmenizacijos ir naujų technologijų diegimo procesų efektyviau teikti paslaugas Lietuvos verslui. Tai ypač aktualu šiandieninėje pandemijos situacijoje, kai tradicinius darbo metodus pakeičia šiuolaikinės technologijos. Tikimės, kad tai bus naudinga Vakarų Lietuvos eksportuotojams“ – teigia Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Viktoras Krolis.

Elektroninių sertifikatų išdavimas leis įmonėms pateikti ir gauti dokumentus nuotoliniu būdu. Naudojantis sistema dokumentų išdavimas taps patogesnis: jie bus patvirtinami ir grąžinami nevykstant į rūmus. Įmonės galės greitai nukopijuoti, redaguoti ir iš naujo pateikti dokumentus ankstesnių sertifikatų pagrindu. Patogi vartotojams sistema informuos eksportuojančią įmonę apie visus veiksmus formuojant ir išduodant jų užsakytus prekių kilmės sertifikatus.

Nelengvatinės prekių kilmės sertifikatas – tarptautinis prekių kilmę patvirtinantis dokumentas, kurio išdavimas pagrįstas prekių įsigijimo, kilmę įrodančių dokumentų ar gamybinių operacijų atlikimo analize bei medžiagų sąnaudomis. Prekių kilmės sertifikatus įvairiose pasaulio šalyse dažniausiai išduoda Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kaip ir Lietuvoje.


  2020-07-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt