P0

Regionas

Į Palangos kurhauzą grįžta muzika

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-03


Į istorinę Palangos kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė…

Palmiros Mart nuotr.

Išsiilgusiems profesionalios muzikos, jau liepos 10 d. įvyks išskirtinis koncertas su žymiais atlikėjais – Kristian Benedikt (tenoras), Vaida Genyte (sopranas), Povilu Jaraminu ir Zbignevu Levickiu. Šie scenos meistrai sukurs dar vieną muzikinį šedevrą. Tai lietuvių liaudies dainų, romansų, populiarių kūrinių bei nuostabių duetų muzikiniai ornamentai.

Liepos antrąjį savaitgalį publiką į skambančias jūros bangas ves vienas ryškiausių lietuvių jaunosios kartos akordeonistų – Augustinas Rakauskas, o meilės istorijas pasakos Gražinos Skinderytės – Kurnickienės (sopranas) ir Vytauto Kurnicko (tenoras) atliekamos gražiausios I.Kalman, J. Strauss, F. Lehar bei kitų operečių arijos bei scenos ir duetai.

Nuo liepos 17 d. penktadieniais į sceną sugrįžta aktoriaus Mariaus Jampolskio ir dainininkės Irūnos Puzaraitės-Čepononienės duetas, šiemet minintis savo 10-metį scenoje. Jų koncertinė programa „Švieski man vėl“ bus dedikuota Stasio Povilaičio atminimui.

Šiemet Palangos kurhauzas atsidūrė ir vieno ryškiausio Pamario krašte organizuojamo Kintų muzikos festivalio rėmuose. Liepos 18 d. energija pulsuojantį koncertą „Garso gyvybė“ kurhauzo koncertų salėje surengs tarptautinis Kintų festivalio orkestras kartu su naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO atlikėjais.

Liepos 25 d. salėje vyks iškilmingas Nomedos Kazlaus vokalo vasaros akademijos baigiamasis koncertas.

Akademijoje, vykstančioje visą savaitę, dalyvauja įvairaus žanro vokalistai, vokalo besimokantys moksleiviai ir studentai, profesionalūs dainininkai, vokalo pedagogai bei muzikos mokytojai, norintys kelti savo kvalifikaciją. Akademija Palangoje vyksta nuo 2015 metų ir jau tapo neatskiriama vasaros koncertų dalimi.

Rugpjūčio mėnuo – tarptautinių festivalių bangose

Rugpjūčio mėnuo taip pat žada nepamirštamus vakarus. Į Palangą šiemet dalį programų atveš muzikos gurmanų liaupsinamas tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Vienas iš teatralizuotų koncertų „Vivat kava!“ rugpjūčio 8 d. skambės kurhauzo koncertų salėje.

Kaip ir kasmet akordeono muzikos mylėtojus rugpjūčio 8-12 dienomis džiugins nuo 1995 metų Palangoje organizuojamas tarptautinis akordeono festivalis-praktikumas.

Rugpjūčio antra pusė vasarotojus Palangoje iškilmingai pasitiks su VIII tarptautiniu M. K. Čiurlionio muzikos festivaliu. Kurhauzo koncertų salėje pasirodys pasaulinio lygio žvaigždės – pianistai Marta Czech (Lenkija), Petras Geniušas ir Paulius Andersson (Lietuva-Danija), operos solistai Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas) ir Vilija Kuprevičienė, saksofonininkas Petras Vyšniauskas su pianiste Aleksandra Žvirblyte ir kt.

 


  2020-07-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt