P0

Vasara

Jūros trauka draudžia mėgautis bangomis

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-07-03


Vasaros pradžioje plieskiant beveik 30-ies laipsnių karščiui maudytis jūroje trukdė ledinis, nespėjęs sušilti vanduo, o jam sušilus iki 19 laipsnių, atsirado kitos problemos – subjuro orai bei labai padidėjo jūros trauka.

„Poilsiautojai, eidami į banguojančią jūrą, rizikuoja savo gyvybe, nes kiekvienas galvoja, kad jei kažkas skęs, tai tikrai bus ne jisai. Bet jie labai klysta”, – sakė A. Siakki. Palmiros Mart nuotr.

Penktadienį visuose Klaipėdos paplūdimiuose buvo iškeltos raudonos vėliavos, įspėjančios apie jūroje tykantį pavojų, kurio ypač nepaiso atvykusieji iš kitų, tolimesnių šalies kampelių.

„Dabar tris dienas buvo audringi orai, labai stiprus vėjas ir bangavimas kilo. Šiandien vėjas nurimo, bet bangos liko, o kai taip būna, labai stipriai padidėja jūros trauka”, –  sakė „Klaipėdos paplūdimių” gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Jo teigimu, nors šiemet dar gelbėtojams neteko iš jūros traukti nė vieno skęstančio poilsiautojo, tačiau juos drausminti, primenant, jog iškelta raudona vėliava reiškia, kad maudytis jūroje draudžiama, tenka gana dažnai.

„Poilsiautojai, eidami į banguojančią jūrą, rizikuoja savo gyvybe, nes kiekvienas galvoja, kad jei kažkas skęs, tai tikrai bus ne jisai. Bet jie labai klysta”, – klaipėdiečius ir miesto svečius paisyti kabančios raudonos vėliavos ragino patyręs gelbėtojas.

Tačiau A. Siakki pasidžiaugė, jog praėjusią vasarą uostamiesčio paplūdimiuose pavyko išvengti žmonių mirtimis pasibaigusių nelaimių, nors gelbėtojams ir teko iš jūros traukti ne vieną „drąsuolį”.

Visgi ilgasis savaitgalis vargu ar vilios maudynėmis jūroje, mat orai tam nežada būti palankūs: ir šeštadienį, ir sekmadienį Klaipėdoje prognozuojamas trumpalaikis lietus, oras sušils iki 19-20 laipsnių.

Tik šventinę liepos 6-ąją, pirmadienį, lietaus jau nebežadama, tačiau nors ir bus saulėta, termometro stulpelis vargiai pakils aukščiau 20 laipsnių.


2020-07-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt