P0

Fotoreportažai, Miestas

Liepos 6-osios proga – politinė reklama? (11)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-06


Pirmadienį, liepos 6 dieną, uostamiestis, kaip ir visa Lietuva, paminėjo Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Ta proga Klaipėdoje vyko nemažai tradicinių ir specialiai šiai datai skirtų renginių, kurių vienas sukėlė kai kurių miestiečių pasipiktinimą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Trispalvė iki viršaus nepakilo

Vidurdienį, 12 val., Klaipėdos piliavietėje buvo surengta iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, kuri pavyko nelabai sklandžiai – vėjas netruko susukti trispalvę, o vėliau ji pakilo tik iki pusės stiebo.

Dar prieš jos pradžią jaunimo politinės organizacijos „Darbas“ iniciatyva vieną piliavietės kurtiną uždengė 250 metrų ilgio lietuviška trispalvė.

„Pandemijos metu neturėjome galimybių ir progų išskleisti šią vėliavą. Tad galvojame, kad Valstybės diena yra būtent ta visus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad galime daryti reikšmingus dalykus“, – Žvejų rūmų pranešime cituojamas vienas iš akcijos organizatorių, krepšinio komandos „Neptūnas“ kapitonas Simas Galdikas, dalyvausiantis Seimo rinkimuose.

Tačiau tokia kandidato iniciatyva sukėlė kai kurių miestiečių pasipiktinimą. Klaipėdos kultūros bendruomenės grupe pasivadinę asmenys ar asmuo išsiuntė uostamiesčio žiniasklaidos priemonėmis el. laišką, pavadintą „Šventės proga – politinė reklama”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Gėda, kai Darbo partijos kandidatas į Seimą naudojasi mūsų visų šventa švente. <…> Mylime krepšinį, bet pono Galdiko politinis cirkas su mūsų trispalve apjuosiant kalnelį yra šlykštus. Tai yra pasityčiojimas iš Klaipėdos, iš krepšinio sirgalių ir galų gale iš Lietuvos”, – dėstome laiške, anot kurio autorių, renginio organizatorių veikla turėtų susirūpinti miesto meras.

„Proga reprezentuoti save Europoje”

18 val. Vasaros koncertų estradoje vyko Valstybės dienai skirtas šventinis Lino Adomaičio ir Kauno bigbendo koncertas, o Karlskronos aikštėje pasirodė Žvejų rūmų pantomimos teatras „A“ bei skambėjo bardų dainų programa „Pasikalbėkime apie mus“.

Kiek vėliau Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje skambėjo folklorinėmis melodijos.

Prieš šį koncertą istorinėmis įžvalgomis apie Mindaugo karūnavimo dienos svarbą šiems laikams dalinosi Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys.

Miesto straipsnių vidus

„Iš mūsų dabartinio požiūrio taško, Lietuvos istorija jau įgavo tam tikras formas, juk daugiausiai kalbame apie dvidešimtojo amžiaus istoriją, apie 90-tuosius ir 1918 metus, tačiau senesnį laikotarpį gaubia migla. Noriu akcentuoti pagrindinę žinomumo problemą, žinomumo, vedančio į
integravimą platesne prasme pasaulyje. Ši šventė svarbi ir mūsų tautos savivertei, kadangi šiek tiek po sovietmečio mums buvo įdiegta, jog visur esame paskutiniai: paskutiniai krikščionys, paskutiniai kuriantys valstybę, o iš tikrųjų taip nėra ir Mindaugo karūnavimas tampa pozityviu dalyku bei proga reprezentuoti save Europoje”, – sakė J. Genys.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

21 val. klaipėdiečiai Tautišką giesmę giedojo įvairiose vietose, taip pat ir ant molo. Skirtingai nei vilniečiai, jie lietaus išvengė.

INFORMACIJA 

1253 m. liepos 6-ąją buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. 1990 m. spalio 25 d. Lietuvos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas įstatymu „Dėl švenčių dienų“ liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną  paskelbė Valstybės švente.

Idėja liepos 6- ąją giedoti Tautišką giesmę gimė 2009-aisiais ir tapo gyva mūsų laikų tradicija bei neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. Šią dieną lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai himną gieda visame pasaulyje.

Pernai Seimas liepos 6-ąją – Valstybės dieną – paskelbė ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir Tautiškos giesmės diena.

Mato Mačiulskio nuotr.


  2020-07-06

  11 komentarai “Liepos 6-osios proga – politinė reklama?”

  1. Avatarkokia partija (IP: 86.100.161.157)

   toks kandidatas numetė trisplavę ant žemės, tai čia kur matyta. O jei Galdikas kaipėdiečiams atrodo tinkamas kandidatas tai nensuostabu kai ir kepenį-daktarą išrinko…kad tik mandriau.

  2. AvatarNa (IP: 78.62.163.87)

   Galdikas Galdiku, politika, darbo partija – politinis lavonas, bet Lietuvos vėliavą kelti virš kryžiuočių pilies … nusikaltimas.

  3. AvatarRinkėjas (IP: 8.39.207.8)

   Kažkas bijo pralošt galdikui rinkimus, tai ir skundžiasi, aišku kaip dieną.

  4. AvatarRinkėjas (IP: 8.39.207.8)

   Kažkas bijo pralošt galdikui rinkimus, tai ir skundžiasi, aišku kaip dieną.

  5. AvatarKlaipėdietis (IP: 86.100.52.110)

   Tik už Galdiką!!!
   Tu geriausias. Taip ir toliau ir nepasiduok vatnikams.

  6. AvatarJonas (IP: 188.69.215.115)

   Beje, vėliavos ant žemės niekas nekloja, nepagarba. Ko nedarė anksčiau tokių akcijų, o tik prieš rinkimus.

  7. AvatarMemel (IP: 78.62.21.242)

   Jau ir šiaip politika purvinas reikalas, nu bet darbo partija… Simai, kodėl taip žemai puolei? Ar pats nesupranti kur eini ir su kuo?

  8. AvatarKodel (IP: 86.100.22.196)
  9. AvatarArnas (IP: 86.100.22.196)

   Kai nedaro blogai, kai daro dar blogiau. Duokit zmogui sansa, ko cia lojat anksciau laiko. Vanginimu uzsiimate, programuojate isankstine nuomone. Visus gerus darbus, pilietines akcijas, kazkada reikia pradeti daryti ir jas puoseleti bei populiarinti. Jei zmonems nepatiks, viskas greit uzsimirs. Ar gerai, kad tas laikas sutampa su priesrinkiminiu, as nezinau, bet iniciatyva sveikintina, verta demesio ir palaikymo (kad ir su nedideliais nesklandumais pirmam kartui;)). !thumbs up!

   • AvatarPalaikau Galdiką (IP: 86.100.52.110)

    Kuo daugiau gražių akcijų, o šneka tie kurie nieko nedaro. Reikėjo patiems prisidėti. Pagarba Simui, mes tave palaikom! Tegu bijo tavęs tie seni biurokratai!!

  10. AvatarGėda (IP: 90.138.94.169)

   Koktus Klaipėdos krepšinio komandos kapitono Simo Galdiko politinis veiksmas. Urdomos kniazius Viktor Uspaskij vėl kuria “prisikėlimo” partiją- dabar jau tapusią “Darbu”. Ir ne skysto krepšininko galvoje užgimė vėliavų vėlaivų veiksmas. Jis kuriamas Vilniuje , o krepšiokas Simas- tik politinis grėblys…Viktoro klapčiukai už paramą padarys viską…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt