P0

Vasara

Įsitvirtino lietuviška vasara: bus ir lietaus, ir stiprių vėjų (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-07-07


„Nesimato vasaros, kokios jūs norit, lietuviška vasara – taip, matosi”, –  į klausimą, kur dingo vasara, linksmai nusiteikusi atšovė Jūrinių prognozių grupės budinčioji sinoptikė Judita Navašinskienė.

Stiprus vėjas ir nuolat prapliumpantis lietus trukdo mėgautis jūros malonumais. Palmiros Mart nuotr.

Jos teigimu, karščiai, prie kurių jau buvome bepradedą įprasti, žada sugrįžti tik paskutinį liepos dešimtadienį, o artimiausiu metu vyraus tradicinei lietuviškai vasarai būdingi orai.

„Rytoj lietučio ir dieną, ir naktį gausim, temperatūra naktį – 13- 15, dieną -15-17 laipsnių. Vėjas vakarų- pietvakarių, naktį gūsiai iki 17 m/s,  dieną – iki 13-15 m/s”, –  trečiadienio orus komentavo sinoptikė.

Pasak J. Navašinskienės, gražesni ir be lietaus orai šią savaitę numatomai ketvirtadienį ir penktadienį. Tomis dienomis lyti nebeturėtų („nebent keli lašai kur iškris”), taip pat sumažės ir vėjas, o penktadienį įdienojus termometro stulpelis jau gali pakilti iki 20 laipsnių.

Tačiau situacija radikaliai keisis savaitgalį.

„O šeštadienį mes jau ir audrą žadam, vėjo gūsiai gali sustiprėti iki 20 ir daugiau metrų per sekundę, naktį ir dieną numatomas lietus, perkūnija”, – jokių vilčių poilsiautojams savaitgaliui nepaliko sinoptikė.

Tuo metu visuose Klaipėdos paplūdimiuose šiomis dienomis ir vėl plevėsuoja raudonos vėliavos, įspėjančios, jog maudytis jūroje dėl didelių bangų ir jūros traukos draudžiama, nors vandens temperatūra ir lygi oro temperatūrai ar net laipsniu kitu ją viršija.


  2020-07-07

  Vienas komentaras apie “Įsitvirtino lietuviška vasara: bus ir lietaus, ir stiprių vėjų”

  1. AvatarRasa (IP: 78.57.245.154)

   Ačiū, nors šiek tiek geresnės naujienos. Lietuvoje ir turėtų būti lietuviškų platumų oras, o visa kita yra anomalija. Tokie dideli karščiai, kurie neseniai tvyrojo – žalingi mūsų krašto žmonėms. Gaila, kad niekas nesidomi ir nedaro bendros statistikos. Nenustebčiau, jei Lietuvoje šiemet nuo karščių, galinčių pagreitinti lėtinių ligų eigą, mirė daugiau žmonių nei nuo to baisiojo COVID-19. 😉

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt