P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatras kviečia į kursus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-07


Klaipėdos lėlių teatras kviečia aktorius, muzikantus, dailininkus ir kitus, norinčius pažinti lėlių teatro meną teoriniu ir praktiniu aspektu, jaučiančius, kad turi savyje lėlininkui reikiamų savybių, bei visus, besidominčius ar besižavinčius lėlių teatru, į lėlininko kvalifikacijos tobulinimo kursus.

Organizatorių nuotr.

Įgyta patirtis vykdant scenos meno veiklą (studijuojant, mokantis ar dirbant) nėra būtinybė, tačiau tai būtų privalumas.

Šių metų rugsėjį–lapkritį vyksiančių kursų metu lankytojai sužinos daugiau apie lėlių teatro meną (lėlių teatro istoriją, lėlių rūšis ir pagrindinius jų bruožus), lėlių teatro ypatybes, susipažins su Lietuvos ir užsienio teatrais; greta teorinių paskaitų vyks ir praktiniai užsiėmimai, kuriuose bus mokoma pagrindinių atlikimo principų lėlių teatre, lėlių ar objektų valdymo įgūdžių tobulinimo, sceninio kalbėjimo, net bus išmokstama pasigaminti teatro scenai pritaikytą lėlę.

Šiais organizuojamais kursais Klaipėdos lėlių teatras siekia ne tik garsinti lėlių teatro meną, plėsti lėlininkų gretas Lietuvoje ir kurti pagrindą lėlių teatro mokyklai Klaipėdoje, bet ir suteikti darbo vietas – numatyta, kad jei kursuose atsiras arba užgims gabių ir lėlių teatro subtilybes jaučiančių žmonių, jiems bus pasiūlyta dirbti Klaipėdos lėlių teatre.

Lėlininko kvalifikacijos kursai nemokami, visus susidomėjusius ir norinčius juose dalyvauti kviečiama siųsti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką elektroniniu paštu klaipedosleles@gmail.com iki š. m. rugpjūčio 15 d. Vietų skaičius ribotas (renkama 10 žmonių grupė). Mokymosi pradžia rugsėjo 4 d., pabaiga – lapkričio 20 d.

Lėlininkas – menininkas, kuriantis subtilų vaizdinių teatrą ir ieškantis teatrinės tiesos bei kalbos per objektą, per lėlę. Lėlių teatro pasaulyje atgaivinama tai, kas realybėje negyva, – tai kone pagrindinis lėlių teatro uždavinys, todėl labai svarbus tikras, nesumeluotas ir nuoširdus lėlininko ir lėlės santykis.

Numatoma intensyvi kursų programa, todėl derėtų suplanuoti savo veiklas taip, kad turėtumėte galimybę kursuose dalyvauti maksimaliai.

Kultūros straipsnių vidus

Daugiau informacijos tel. (8 46) 239932 arba el. p. klaipedosleles@gmail.com


2020-07-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt