P0

Kultūra

Kviečia jubiliejinė Sofijos Kanaverskytės paroda „Vardan Tos“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-07


Liepos 10 d., penktadienį, 17 val., Prano Domšaičio galerijoje įvyks jubiliejinės Sofijos Kanaverskytės parodos „Vardan Tos“ atidarymas.

Ciklas „Lietuvos Respublikos Prezidentai“

Parodoje autorė pristatys visus tris dekoratyvinių vėliavų ciklus, sukurtus pastarųjų penkerių metų laikotarpiu ir skirtus Lietuvos istorijai: „Lietuvos valdovai“, „Lietuvos didieji“ ir „Lietuvos Respublikos Prezidentai“. Atidarymo metu bus pristatytas ir menininkės kūrinių albumas.

„Tradicines bažnytines vėliavas primenantis kompozicijų formatas ir eksponavimo būdas suteikia parodai santūraus iškilmingumo. Visuomenei gerai žinomų praeities ir dabarties asmenybių atvaizdams kurti pasitelkusi tekstilės ir tapybos jungtis, įvairias atlikimo technikas ir medžiagas, dailininkė siekė ir portretinio panašumo, ir dekoratyvaus apibendrinimo. Pasak parodos autorės, „tapyboje tokių portretų turime nemažai, bet atlikti juos tekstilės technikomis buvo tikras iššūkis“, – skelbia P. Domšaičio galerija.

Žymi Lietuvos dailininkė ir scenografė S. Kanaverskytė neseniai pažymėjo savo kūrybinės veiklos penkiasdešimtmetį. Lietuvos dailininkų sąjungos narė yra surengusi per 30 personalinių parodų, kuriose eksponavo dekoratyvinės tekstilės, tapybos, piešimo, dizaino, teatrinio meno grafinius darbus.

2020 metais paminint S. Kanaverskytės 85-ąjį gimimo jubiliejų Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus įkurtas VšĮ Klaipėdos dailininkų fondas kuruoja parodinį ir leidybinį menininkės sukurtų tekstilės darbų įamžinimo projektą.

Šiuo projektu siekiama pristatyti menininkės kūrinius ir meno albumą, užfiksuojantį menininkės pastarojo dešimtmečio istorinės tautinės tematikos darbus, išreiškiančius pagarbą ir meilę Lietuvos istorijai, Lietuvos žmonėms, paaukojusiems savo gyvenimus „vardan tos Lietuvos“.

Paroda ir leidinio pristatymas įsilieja į Lietuvos valstybės atkūrimo 30-ųjų metinių minėjimo renginius bei yra tradicinės, kas dveji metai rengiamos Klaipėdos dailininkų kūrybos apžvalginės parodos „Vakarų vėjai 2020“ įžanga.

Kultūros straipsnių vidus

Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.


  2020-07-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt