P0

Kultūra

Stalo žaidimų – į biblioteką

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-08


Ar rinkdamiesi naujus stalo žaidimus savo kolekcijos papildymui ir žvelgdami į jų kainas, pagalvojate, kad gal pirmiausia vertėtų užsukti į biblioteką? Bibliotekose gausu ne tik knygų ar periodinių leidinių, jose galima rasti audioknygų, muzikos įrašų, filmų, žemėlapių, kompiuterinių ir net stalo žaidimų.

Bibliotekos nuotr.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka praneša, jog gavusi papildomą finansavimą bibliotekos fondo komplektavimui įsigijo beveik šimtą populiarių stalo žaidimų bei jų papildymų ir pradeda teikti naują paslaugą – stalo žaidimų skolinimą į namus.

„Anksčiau daugiausia žaidimų buvo galima rasti bibliotekos Vaikų literatūros abonemente. Dabar įsigijome populiarių, pripažintų ir pamėgtų žaidimų, kuriuos bus įdomu žaisti ne tik vaikams, paaugliams, bet ir suaugusiems. Vienas skaitytojas gali pasiskolinti tris žaidimus dviem savaitėm. Dalis žaidimų neskolinami, juos galima žaisti bibliotekoje. Apsilankiusieji Klaipėdos poilsio parke, kur vasarą veikia bibliotekos lauko skaitykla,  galės ne tik paskaityti ar sudalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, bet ir praleisti laisvalaikį žaisdami “, – pranešime spaudai cituojama bibliotekos Abonementų skyriaus vedėja Toma Gergelienė.

Jame taip pat rašoma, kad Vaikų literatūros abonemente ir Edukacinėje erdvėje skaitytojai ras daugiau nei šimtą pačių įvairiausių stalo žaidimų pradedant žaidimų klasika „Monopoly“, „Scrabble“ ar „Alias“ ir baigiant modernia klasika tapusiu „Carcassonne“.

Norintiems pasitikrinti reakciją ir pagerinti mąstymą puikiai tiks „Tik Tak Bum“. Mėgėjai pasitikrinti žinias rinksis „IQ ringą“ bei „Auksinį protą“. Strateginių žaidimų gerbėjai galės persikelti į senąsias civilizacijas, kitus laikmečius ar kurti savo unikalias civilizacijas bei planetas žaisdami „7 Wonders“ ar „Splendor“.

Estetikos vertintojai neatsispirs nuostabaus grožio žaidimui „Azul“. Pasitikrinti komandinio bendradarbiavimo įgūdžius galima žaidžiant „Saboteur Forest“, „Planet“ ar paslaptingąjį „Mysterium“. Azartiškiems ir stiprias emocijas mėgstantiems skaitytojams labai patiks stalo žaidimas „Lažinkimės?“.

Dokumentinio „Pandemic“ ar lenkų rašytojo Andrzej Sapkowski populiaraus fantasy romano „Raganius“ įkvėpto „The Witcher“ televizijos serialų gerbėjai galės vėl ir vėl pasinerti į šias įtraukiančias istorijas žaisdami pagal juos sukurtus stalo žaidimus.

Bibliotekos direktorės dr. Laura Juchnevič įsitikinimu, įsigyti stalo žaidimai yra mažiausia, ką buvo galima padaryti gavus papildomų lėšų komplektavimui. Biblioteka jau seniai nėra ir neturėtų būti vien tik knygų vieta, o lankytojai yra kviečiami naudotis įvairiausių formatų dokumentais.

Informaciją apie Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skolinamus stalo žaidimus galima rasti elektroniniame kataloge.

INFORMACIJA

Stalo žaidimai vis dažniau tampa svarbiu draugiškų susibūrimų elementu dėl daugelio priežasčių. Žaidžiant patiriama daug emocijų, įspūdžių, apima azartas ir bendrumo jausmas, todėl stalo žaidimai pasitarnauja tiek stiprinant šeimos ryšį, tiek ir artimesnei pažinčiai vakarėliuose. Žaidžiant lavinami žaidėjų socialiniai įgūdžiai,  strateginis, kritinis mąstymas, gerinama reakcija, atmintis, mokomais blefuoti, bendradarbiauti komandoje, pasitikrinamos žinios ir plečiamas akiratis.. Be to, tai taip pat puikus poilsis nuo kompiuterių monitorių ir mobilių ekranų.

 


  2020-07-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt