P0

Kultūra

Praskleis Klaipėdos krašto 100-mečiui paminėti skirto filmo užkulisius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-09


Liepos 14 dieną 11 val. Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje režisierius Audrius Juzėnas ir dramaturgas bei rašytojas Saulius Šaltenis pristatys istorinį įtempto siužeto filmą „1923”.

Plačiai žinomų istorinių kino filmų „Ekskursantė”, „Getas” ir „Pelėdų kalnas“ autorius A. Juzėnas imasi kino projekto, pasakojančio apie sėkmingiausią Lietuvos karinę ir diplomatinę operaciją, pakeitusią Lietuvos valstybės likimą.

„Dėl sudėtingos mūsų valstybės istorijos apie šią slaptą karinę operaciją ilgą laiką buvo nutylima, todėl ji liko istorijos vadovėlių paraštėse. Tačiau ji subrandino mus kaip tautą ir kartu Lietuvą kaip jūrinę valstybę. Tai, ko gero, didžiausias mūsų protėvių laimėjimas, apie kurį turime kalbėti ir pasakoti savo vaikams“, – pranešime žiniasklaidai užkulisius kiek praskleidžia A. Juzėnas.

„Tai bus filmas apie jauną žmogų, ieškantį vietos po saule, tai filmas apie meilę, tikėjimą ir viltį. Filmo herojų likimai persipina su tarpukario Lietuvos vyriausybės įvykdyta slapta operacija, kuri nulėmė, jog Lietuva liko ir įsitvirtino pasaulio žemėlapiuose kaip valstybė“, – pasakoja scenarijaus autorius rašytojas S. Šaltenis.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Klaipėdos krašto istorijai neabejingas istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis, verslininkas Vytautas Lygnugaris bei idėjos autorius ir koprodiuseris Mindaugas Gudelis. Dalyvius kalbins nacionalinės premijos laureatas, kino aktorius Darius Meškauskas.


Kultūros straipsnių vidus

2020-07-09

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt