P0

Uostas ir jūra

„Argus“ globoja Argą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-10


Šeštadienį saugos tarnyba „Argus“ švenčia savo veiklos 25 metų sukaktį.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, „Argus“ saugos tarnybos vadovas buvo vienas pirmųjų verslo atstovų, kuris kreipėsi į muziejų, pasiūlydamas savo draugystę ir paramą.

„Gražu yra tai, kad delfino vardas sutapo su skambiu įmonės vardu ir ši draugystė trunka jau penkiolika metų. Saugos tarnyba buvo kartu su mumis ir per ekonomines krizes, ir mielai talkina mums masinių švenčių metu. Esame dėkingi už duoto žodžio laikymąsi ir manome, kad tai geras pavyzdys kitoms įmonėms. Saugos tarnyba „Argus“ atėjo pas mus ne prašydama reklamos, o nuoširdžiai norėdama prisijungti prie to, ką mes kuriame”, – muziejaus pranešime cituojama jos direktorė.

Skelbiama, kad delfinas Argas yra vienas vyriausių ir svarbiausių delfinariumo gyventojų, jam kiek daugiau nei 40 metų.

Uosto vidus kompas

Jis atlieka sudėtingiausius ir svarbiausius pasirodymo elementus, dažniausiai dalyvauja jėgos reikalaujančiose pasirodymų dalyse, kurios jam labai patinka: šuoliai, krepšinio elementai, sudėtingesni suktukai, piruetai. Argas diktuoja taisykles, kurių laikosi kiti delfinai. Kaip tikras vadas – užsispyręs, stiprus, drąsus, tačiau atsargiai žiūri į naujus žmones ar daiktus.

Pasak delfinariumo gyvūnų priežiūros skyriaus vedėjo ir trenerio Mindaugo Lukošiaus, Argas yra tikras krepšinio aistruolis.

„Jei Argui neleisi dalyvauti krepšinio pasirodyme, jis būtinai parodys savo nepasitenkinimą, – pasakoja jau 18 metų treniruojantis gyvūnus Mindaugas. –
Delfinai yra socialūs gyvūnai ir jų elgesį lemia tarpusavio santykiai: draugystė, pykčiai, konfliktai. Pavyzdžiui, poravimosi metu patinėliui treniruotės yra visiškai neįdomios, jis nori plaukioti šalia išsirinktos delfinų patelės. Jei norėčiau, kad patinas Argas atliktų tam tikrą pasirodymo elementą, o jo draugės nebūtų šalia, man niekas nepavyktų”.


2020-07-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt