P0

Miestas

Dujų fabriko projektas kritikos nesulaukė (1)

Kasparas Bagdonas, „Atviros Klaipėdos" praktikantas
2020-07-10


Ketvirtadienio popietę vykusiame viešame susirinkime dėl istorinio Klaipėdos dujų fabriko paskirties keitimo nebuvo nei pasiūlymų, nei priekaištų.

Projektuotojų vizualizacija

Nors svarstyme su visuomene dalyvavo keli asmenys, tačiau panašu, jog pastarieji čia užsuko smalsumo vedini, mat projektiniai pasiūlymai nesulaukė kritikos ar pasiūlymų.

Liepų g. 47 esančio namo paskirtį planuojama keisti iš gyvenamosios į paslaugų ir čia įrengti senovinių automobilių parodą. Projektuotojas – MB „Altitudės“, o projekto vadovas – Rolandas Rakevičius.

Trilapio ir Liepų gatvių sankirtoje stovinčio namo išorė nebus keičiama, todėl istorinė vertė išlieka. Numatoma keisti tik interjerą, kuriame projektuojamas neeksploatuojamas techninis aukštas bei cokolinis aukštas, kuriame ir bus įrengiama ekspozicijų erdvė, sanitariniai mazgai, tualetai.

Automobilių ekspozicinis stelažas būtų įrengtas iš surenkamų metalo konstrukcijų. Stelažą sudarys 10 platformų, sujungtų laipteliais. Platformų perdengimai bus įrengti iš ažūrinių metalo grotelių. Stelaže planuojama laikyti automobilius.

Pagal detalųjį planą yra numatytas įvažiavimas pro Trilapio g. 4 esantį sklypą. Bus įrengtos 3 automobilių statymo vietos, viena kurių – žmonėms su negalia.

„Niekada neslėpiau ir viešai kalbėjau, jog Dujų fabrike bus eksponuojami senoviniai automobiliai, dabar tik einama sprendimų link. Norėjome, kad ekspozicija veiktų jau per šią Jūros šventę, bet ta korona išlindo. Ir dar konstruktorius ne visai tinkamas pasitaikė, nebekelia ragelio, o jis turėjo visą konstruktyvą sudėlioti. Daug sudėtingų reikalų yra, todėl nebežinau, kada galima tikėtis, jog ekspozicija pradės veikti“, – prieš porą savaičių „Atvirai Klaipėdai” teigė istorinio dujų fabriko pastatų savininkas Augustinas Jankevičius.


  2020-07-10

  Vienas komentaras apie “Dujų fabriko projektas kritikos nesulaukė”

  1. AvatarSigitas (IP: 78.60.155.112)

   Labai geras ir protingas sumanimas t.y. čia įrengti senovinių automobilių parodą. Taip kad Klaipėdos miestas, jo gyventojai ir svečiai turės auto technikos apsilankymo vietą. Didelis ačiū istorinio dujų fabriko pastatų savininkui Augustinui Jankevičiui už išsaugotą istorinio paveldo objektą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt