P0

Uostas ir jūra

„Gintarinė strėlė 2020/1“: taiklūs koviniai šūviai į taikinius Baltijos jūroje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-10


Liepos 9–10 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų oro Oro gynybos bataliono (OGB) kariai kartu su Karinių jūrų pajėgų karo laivo M53 „Skalvis“ įgula dalyvauja kasmetinėse kovinio šaudymo į oro taikinius pratybose „Gintarinė strėlė 2020/1″.

Kovinio šaudymo pratybos. Aivaro Dankio nuotr.

Pratybos vyko Baltijos jūroje netoli Juodkrantės. Šiose nacionalinėse pratybose buvo įvertintas oro gynybos taikytojų pasiruošimas naikinti oro taikinius iš artimojo nuotolio raketinio oro gynybos komplekso RBS-70.

Oro gynybos batalionas buvo įkurtas 2000 m. rugsėjo 1 d. ir yra dislokuotas Radviliškio mieste. Pagrindinis bataliono uždavinys – sausumos pajėgų vienetų apsauga nuo antpuolių iš oro ir strateginių objektų oro gynyba.

Oro gynybos bataliono kariai šiuo metu treniruojasi atlikti oro gynybos užduotis ne tik su raketiniu oro gynybos kompleksu RBS-70, bet ir su artimojo nuotolio oro gynybos sistemomis „Stinger“ ir „Grom“.

Uosto vidus kompas

Batalioną pasiekusios modernios vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS leis kariams treniruotis vykdyti antžeminės oro gynybos operacijas jau ne kelių, o kelių dešimčių kilometrų atstumu.


2020-07-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt