P0

Miestas, Svarbu

Nuotolinis gyventojų aptarnavimo centras bus miesto centre? (3)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-07-10


Klaipėdos savivaldybė neatsisako idėjos kurti nuotolinius gyventojų aptarnavimo centrus, tačiau ir pirmojo atsiradimo reikės palaukti, nes kol kas žengiami tik pradiniai žingsniai idėjos realizavimo link.

Klaipėdos savivaldybė. Martyno Vainioriaus nuotr.

Klaipėdoje kurti žmonėms patogius nuotolinius gyventojų aptarnavimo centrus, o ne steigti seniūnijas pernai rekomendavo bendrovės „Civitta“ atstovai. Klaipėdos savivaldybė su šia bendrove buvo pasirašiusi beveik 70 tūkst. eurų vertės sutartį, pagal kurią „Civitta“ vertino, kaip organizuojamas Klaipėdos savivaldybės administracijos darbas, o viena iš analizės dalių buvo išsiaiškinti seniūnijų poreikį.

Nors jos mieste ir reikalingos, nes gyventojams būtų patogiau spręsti įvairius jiems rūpimus klausimus, tačiau steigti seniūnijų nerekomenduojama, nes jų reikėtų penkių, o tai per metus kainuotų daugiau 500 tūkst. eurų. Todėl rekomenduojama ieškoti galimybių įsteigti Klaipėdos savivaldybės nuotolinius gyventojų aptarnavimo centrus.

Tokių centrų atsiradimas yra įrašytas ir tarp pernai miesto tarybos patvirtintų savivaldybės 2019-2023 metų veikos prioritetų. Numatoma, jog 2023 m. Klaipėdoje turėtų veikti 2-4 nuotoliniai gyventojų aptarnavimo centrai.

Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius teigė, jog šių metų tikslas yra pasirengti koncepciją, koks ar kokie nuotolinio aptarnavimo centrai galėtų atsirasti.

Turime išsigryninti, kokios paslaugos tame centre galėtų būti teikiamos, kol kas tokios analizės neturime padarę. Galimybių studijos dėl tokio paslaugų poreikio tikrai neplanuojame, koncepcija rengsime savo jėgomis“, – tvirtino D. Petrolevičius.

Anot jo, išsiaiškinti reikia, kokias paslaugas į nuotolinio aptarnavimo centrą galima iškelti iš Klaipėdos savivaldybės administracijos. Be to, numatoma, kad jame paslaugas galėtų teikti ir savivaldybei pavaldžios įmonės.

„Planuojame susitikti su savivaldybei pavaldžių įmonių vadovais ir pasikalbėti, paklausti jų nuomonės, ką jie įsivaizduotų. Apsitarsime ir su savivaldybės skyriais, kokias paslaugas tikslinga iškelti, kad į vieną centrą atėjęs žmogus viską gautų vienoje vietoje“, – kalbėjo patarėjas.

Paklaustas, ar nuotolinis gyventojų aptarnavimo centras yra planuojamas pietinėje miesto dalyje, nes joje gyvena daug klaipėdiečių, o iki savivaldybės toli, D. Petrolevičius tikino, jog įvardinti centro vietą dar yra laba anksti.

Jei būtų įkurtas tik vienas didelis gyventojų aptarnavimo centras su savivaldybei pavaldžiomis įmonėmis ir savivaldos paslaugomis, tai veikiausiai kalbėtume apie centrinę miesto dalį, bet idėją dar turime išsigryninti. Svarbiausia dabar yra įsivertinti, kokia galėtų būti paslaugų apimtis, kad žmonėms tikrai būtų patogiau nei yra dabar“, – pabrėžė D. Petrolevičius.


2020-07-10

3 komentarai “Nuotolinis gyventojų aptarnavimo centras bus miesto centre?”

  1. kur užkišai straipsnį apie Tarybos finansų komiteto posėdį? Negerai kad atsirado komentaras pasakantis kas iš tikrųjų ir ką mėgina prakišti? Siūlau pasižiūrėti visiems tą posėdį per Youtube ir pasigėrėti..:D) Kas yra mąstantis – puikiai supras..

  2. Centrai turi būti 3 – Pietų, Šiaurės ir Centro, tuo turi būti baigtas svarstymas !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt