P0

Fotoreportažai, Miestas

Su Dangės problemomis susipažino ant vandens

Saulė Rudytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-07-10


Ketvirtadienio popietę Klaipėdos miesto tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos nariai laiveliu plaukdami Dangės upe organizavo išvažiuojamąjį posėdį, skirtą upės įveiklinimo klausimams aptarti.

Mato Mačiulskio nuotr.

„Šiam sportui vadovauju jau daugelį metų, ruošiame irkluotojus ir kuriame tęstinumą, turime paruošę penkis amerikiečius, tris pasaulio čempionatų prizininkus per nepriklausomybės laikotarpį ir toliau tęsiame tokias tradicijas. Reikia suaktyvinti upės priežiūrą ir užtikrinti saugumą. Dažnai upėje kateriai pralekia dideliais greičiais, vandens dviračiai plaukia nesilaikydami taisyklių ir tai yra labai problematiška treniruotėms ir irkluotojų sveikatai. Mes esame pagrindiniai šitos upės naudotojai, yra 12 trenerių, ugdymo programa, pagal kurią mokome vaikus, yra išleidžiami pinigai, net virš 300 tūkstančių, todėl viskas turi būti sureguliuota ir sutvarkyta“, – komisijos nariams dėstė Klaipėdos irklavimo centro direktorius Albertas Liudvikas Mileška.

„Kad žmonės galėtų viską apžiūrėti ir pasivaikščioti yra reikalinga infrastruktūra, visos įstaigos turi glaudžiai bendradarbiauti tarpusavyje, informacijos ir turizmo centras taip pat turėtų dalinti brošiūras, pranešti, jog išvis yra tokia galimybė. Užsieniečiai giria mus, sako, jog čia labai gražu, tačiau nėra ką veikti“, – savo pastebėjimais dėl neišnaudojamų Dangės galimybių dalinosi Deivis Bilkštis, BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ vyriausiasis specialistas.

Tuo metu asociacijos „Žalia banga“ pirmininkė Dalia Žukienė teigė, jog upės taršos klausimas yra labai opus. Anot jos, tai, kad pakrantėse veši daug įvairių augalų, kurie siaurina upės vagą, tik įrodo, jog jiems augti vandenyje yra daug maisto medžiagų. Taip pat asociacijos „Žalia banga“ pirmininkė tikino, jog apie 30 proc. upės teršalų yra lietaus ir paviršiniai vandenys, upės vandenyje galima rasti vaistų bei kitų cheminių medžiagų liekanų, kurios kenkia upės ekosistemai.

Komisijos pirmininko, vicemero Arūno Barbšio teigimu, Dangės pakrančių konversijos planą planuojama užbaigti dar šiemet.

Mato Mačiulskio nuotr.


  2020-07-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt