P0

Regionas

Kuršių nerijoje nuo 14 val. vėl pradėta tiekti elektra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-13


Dėl būtinų planinių elektros tinklo remonto ir perdavimo linijos perjungimo darbų, nuo 6 val. buvo atjungtos Klaipėdoje esanti Marių ir Kuršių nerijoje esanti Juodkrantės transformatorių pastotės. Nors darbus planuota baigti iki 16 val., pranešama, jog rangovui viską atlikus sėkmingai, elektros tiekimas Kuršių nerijai pamažu atnaujintas jau nuo 14 val.

“Oro grupės” nuotr.

Vykdant būtinus ir iš anksto kruopščiai planuotus darbus, atnaujinti Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimai.

Nuo šiol elektros energija perdavimo tinklu virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos „Litgrid“ elektros linija, o toliau ESO elektros skirstymo tinklu vartotojus pasieks patikimai ir sklandžiai.

Apie projektą

UNESCO saugomas unikalus Kuršių nerijos kraštas jau šiuo metu gali didžiuotis vaizdingu kraštovaizdžiu, kai pusiasalyje neliko elektros oro linijų, o elektros tinklas buvo įrengtas po žeme.

Elektros tinklo atnaujinimai leido patenkinti net 50 proc. didesnį energijos poreikį ir apsaugoti tinklą nuo gamtos stichijų poveikių. Kartu atnaujintos ir visos transformatorių pastotės.

Per kelerius metus vykusią rekonstrukciją ESO atnaujino ne tik nuo 1965 – 1989 m. eksploatuojamas Smiltynės, Juodkrantės, Alksnynės, Nidos, Pervalkos ir Girininkijos transformatorių pastotes, bet ir didžiąją dalį dar 1964 m. įrengtų 35 kV vidutinės įtampos elektros oro linijų.

Iš viso 99 km oro linijų pakeista į požeminius kabelius.

Dėl ESO skirstomojo tinklo patikimumo didinimo buvo inicijuoti keitimai ir „Litgrid“ tinkle, kurie sėkmingai bus baigti šių metų rugpjūčio mėn.


  2020-07-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt