Kuršių nerijoje nuo 14 val. vėl pradėta tiekti elektra

Regionas

Dėl būtinų planinių elektros tinklo remonto ir perdavimo linijos perjungimo darbų, nuo 6 val. buvo atjungtos Klaipėdoje esanti Marių ir Kuršių nerijoje esanti Juodkrantės transformatorių pastotės. Nors darbus planuota baigti iki 16 val., pranešama, jog rangovui viską atlikus sėkmingai, elektros tiekimas Kuršių nerijai pamažu atnaujintas jau nuo 14 val.

„Oro grupės” nuotr.

Vykdant būtinus ir iš anksto kruopščiai planuotus darbus, atnaujinti Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimai.

Nuo šiol elektros energija perdavimo tinklu virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos „Litgrid“ elektros linija, o toliau ESO elektros skirstymo tinklu vartotojus pasieks patikimai ir sklandžiai.

Apie projektą

UNESCO saugomas unikalus Kuršių nerijos kraštas jau šiuo metu gali didžiuotis vaizdingu kraštovaizdžiu, kai pusiasalyje neliko elektros oro linijų, o elektros tinklas buvo įrengtas po žeme.

Elektros tinklo atnaujinimai leido patenkinti net 50 proc. didesnį energijos poreikį ir apsaugoti tinklą nuo gamtos stichijų poveikių. Kartu atnaujintos ir visos transformatorių pastotės.

Per kelerius metus vykusią rekonstrukciją ESO atnaujino ne tik nuo 1965 – 1989 m. eksploatuojamas Smiltynės, Juodkrantės, Alksnynės, Nidos, Pervalkos ir Girininkijos transformatorių pastotes, bet ir didžiąją dalį dar 1964 m. įrengtų 35 kV vidutinės įtampos elektros oro linijų.

Iš viso 99 km oro linijų pakeista į požeminius kabelius.

Dėl ESO skirstomojo tinklo patikimumo didinimo buvo inicijuoti keitimai ir „Litgrid“ tinkle, kurie sėkmingai bus baigti šių metų rugpjūčio mėn.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

ESO biuras Klaipėdoje įsikurs Liepų parke

Tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“ praneša apie sėkmingai užbaigtus AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) biurų atnaujinimo sandorius Klaipėdoje ir ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Regionas

Neringa kviečia į šventinį miškasodį

Neringa savo gyventojus ir svečius pavasarį jau antrąjį kartą kviečia sutikti prasmingai – dalyvauti šventiniame miškasodyje ir taip prisidėti prie ...
2024-03-21
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Tarp prisitaikymo prie klimato kaitos finansavimo - ir dėmesys pajūriui

Aplinkos ministras patvirtino 2022–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This