P0

Politika, Svarbu

Opozicijos siekis – iš posto išversti komiteto pirmininką (23)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-07-13


Virš Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko Kazio Bagdono galvos susikaupė juodi debesys. 11 miesto tarybos narių politiką nori išversti iš posto. Tačiau ir pats K. Bagdonas, ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas svarstė, jog tokie veiksmai tėra vandens drumstinas prieš artėjančius Seimo rinkimus.

Kazys Bagdonas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos merui V. Grubliauskui adresuotą raštą „Dėl tarybos nario Kazio Bagdono nušalinimo nuo Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pareigų“ pasirašė 11 miesto tarybos narių: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovai miesto taryboje Romaldas Izdelevičius, Arūnas Andziulis, Ligita Girskienė, Viktoras Senčila, Vidmantas Dambrauskas, Arvydas Vaitkus, Arūnas Tuma, Liberų sąjūdžio nariai Saulius Budinas, Alina Velykienė ir Edmundas Kvederis nei Lietuvos rusų sąjungos atstovas Jurijus Šeršniovas. Visi šie politikai priklauso miesto tarybos opozicijai.

„Šis siūlymas yra paremtas tuo, kad Kazys Bagdonas vadovauja Sveikatos ir socialinių reikalų komitetui, kuris ypač pandemijos metu yra vienas svarbiausių. Jis šio komiteto pirmininko pareigas, mūsų nuomone, atlieka netinkamai. Šio Tarybos nario, kaip vieno svarbiausių savivaldybės politinės valdžios įrankių – Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto – pirmininko kompetencija buvo suabejota ne kartą, nes kaip komiteto pirmininkas, panašu, nesugeba suformuluoti komitete sprendimų, kai išsakoma papildoma nuomonė. <…> K. Bagdonas nesuvokia kaip turi dirbti komitetas, kokius klausimus ir kaip turi spręsti, o asmeninė, kaip komiteto pirmininko, iniciatyva yra beveik niekinė. Remiantis aukščiau išvardintais faktais ir tuo, kad Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto veikla šiuo pandeminiu laikotarpiu mieste yra viena svarbiausių, prašome nušalinti Kazį Bagdoną nuo Sveikatos ir socialinių reikalų pirmininko pareigų ir pavesti šias pareigas kompetentingam ir iniciatyviam miesto tarybos nariui“, – teigiama merui adresuotame rašte.

Pats K. Bagdonas tvirtino tik iš „Atviros Klaipėdos“ žurnalistės sužinojęs, kad jį norima nušalinti.

„Pirmą kartą apie tai girdžiu. Nors apie tai, kad derėtų mane nušalinti, yra kalbėjusi ir A. Velykienė, ir A. Vaitkus. Tikrai nesilaikau įsikibęs į jokią kėdę, jokį postą, bet savo nušalinimui nematau jokio pagrindo. Dirbu savo darbą ir, manau, kad tai darau kitaip. Bet jei koalicija nuspręs kitaip, galiu ir pasitraukti. Manau, jog toks raštas yra tiesiog politikavimas prieš artėjančius rinkimus“, – kalbėjo konservatorius K. Bagdonas.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas su opozicijos raštu taip pat dar nespėjo susipažinti, tačiau teigė žinąs apie jį.

„Aišku, kad į raštą reikia reaguoti. Pirmiausia šį klausimą aptarsime koalicijoje, paskui, matyt, formaliai pokalbiui pakviesiu Sveikatos ir socialinių reikalų komitetą. Jei nėra rimtų argumentų nušalinti pirmininką, toks siūlymas gali būti vertinamas kaip siekis sutrikdyti komiteto darbą. Atkreiptinas dėmesys, jog raštą pasirašė išskirtinai opozicijos atstovai, nes iš daugumos narių niekada negirdėjau nusiskundimų. Artėja rinkimai, kaista politinė temperatūra, tačiau į raštą tikrai bus sureaguota“, – patikino V. Grubliauskas.


  2020-07-13

  23 komentarai “Opozicijos siekis – iš posto išversti komiteto pirmininką”

  1. AvatarPovilas (IP: 86.100.53.185)

   Šis nesuvokiantis ką daro, kur daro žmogelis B.K. visiškas nevykėlis .Juk jau gerokai Klaipėdoje rodėsi… Juokų nėra, jei patikima tokiam ištižėliui vadovauti Sveikatos reikalų komitetui , ir dar pandemijos metu. Labai vyrukas pamaldus , NT brokeriu save vadina E erdvėje, tai turėtų jausti atsakomybę ir pats trauktis iš ten kur jam per sunku, nesupranta žmogelis… Tie kurie nebalsuos už jo interpeliaciją ,aiškiai, bus tokie pat kaip ir “išminčius”…

  2. AvatarJonas (IP: 85.232.128.51)

   Pamenu, kaip viena jaunoji tarybos narė, taryboje nepasisakiusi nei vieno karto viešai prieš kameras kritikavo kai kurių senbuvių kompetencijas. Jauni maksimalistai, sėkmės stengiantis.

   • AvatarMantas (IP: 195.14.179.67)

    Jie stengiasi demonstruoti savo maksimalią nekompetenciją. Nei sakinio suregzti, nei minties, nei rašto surašyti. Kaip reta.

   • AvatarMantai (IP: 83.171.17.102)

    pritariu, jau atrodė jaunas tai kažkas bus, ale kai pamatai tai šiurpas krečia abu labu su Barbšiu panašūs.

   • AvatarIš šono žiūrint (IP: 85.206.11.129)

    Prieš rinkimus kiekvienas šaukia kuo garsiau, kad rinkėjai girdėtų, nesistenkit, ponai rėkti, ką geriau pararytumėt pandemijos metu? Sėdėjot užpakalius įtraukę namuose, gal ėjote savanoriauti, kaukes siuvote, dirbantiems su virusu valgyt virėte? Taigi, kad ne! Tai dabar gal užsičiaupkit!

   • AvatarVladas (IP: 195.14.179.67)

    Buvo ir kitas skandalas – šitas veikėjas Puteikienei skambinėjo ir darė spaudimą, kad nebūtų viešinama betvarkė kitoje Grubliausko tėvonynėje – Greitosios medicinos pagalbos stotyje. Iš ten Covidas buvo atvežtas i hospisą. Vairuoju greituke, žinau šitą istoriją. Puteikienė per kukli moteris, irgi galėtų netylėti dėl šito “pirmininko”.

  3. AvatarSimona (IP: 88.118.162.28)

   Opozicija Klaipėdoje tampa racionali.

   .

  4. AvatarIrma L. (IP: 85.232.128.56)

   Kazį pažįstu, kaip principingą žmogų nuo studentų laikų, siekiantį teisybės. Kazys Bagdonas yra nuoseklus ir ne populistas, daug nuveikęs žmonių su negalia srityje, o šie politėkėliai, neturi kas veikti, tik dėmesio bando gauti. Tegul šių tarybos opozicijos narių rinkėjai pasižiūri, už ką jie balsuoja, man gėda būtų. Kazį, jeigu skaitai laikykis. Protingi žmonės tave palaikys, o tie veikėjai liks paraštėje. Esi perspektyvus, tokių kaip tu Lietuvai labai reikia. Nepasiduok !

  5. AvatarRudnosiuko prašome nepamiršti (IP: 90.131.38.149)

   Surinkite parašus, kad mero ir miesto tarybos sekretorius pasitikrintų miesto tarybos narių pasitikejimą juo! Nesant tarybos pasitikėjimo, siūlykite būti tik mero sekretore! Būtų baise indomu.

  6. AvatarBaisiai daug nuveikes (IP: 90.140.99.86)

   Ka jis kaip pirmininkas padares yra? KUL situacijos komitete isvis nenagrinejo. O galejo! Ir privalejo nuolat posedziuose svarstyti. Bet ne, ne jo kompetencijai! NT agentas sveikatai ir soc apsaugai vadovauja 😅 Bet svarbu grazus. To neatimsi.

  7. Avatar? (IP: 90.138.255.16)

   Ar ne AK buvo kažkokio posėdžio aprašymas , kuriame šis Kazys ar sakė , kad nežino už ką balsuoti ar iš vis išėjo … Jau tada man kilo klausimas ką jis veikia miesto taryboje , jei ” nežino ” ? Tik matyt pasirašiusieji žino daugiau ir ” nežinojimas ” užkalė ? 🙂

  8. AvatarT (IP: 86.100.133.193)
  9. AvatarCha (IP: 82.140.177.1)

   Oi tik nereikia…nekilnojamojo turto agentas – sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas…cha

  10. AvatarKlaipedietis (IP: 195.14.178.54)

   Na va…tik pajudino Kazys KUL šunvotę ir pasipylė bandymai jį pašalinti…

   • Avatarbūtent (IP: 86.100.161.157)

    kad Kaziukas nieko nepajudino, jis net nesuvokia ką judinti

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.38.149)

    Saunuoliai, bent opozicija neapsikente.

  11. AvatarMe (IP: 85.206.31.31)

   Kažkam reikia kėdutės, tai verskim visus išeilės, hmmm..nu joo lengviausia kibti prie jauno. o kad Kazys už daugumą geresnis visa galva tai niekam neįdomu. Gal užteks sustagarėti ir užstrigti laike, viskas tobulėja ir inovatyvėja, tai gal ir leiskim taip dirbti. Opozicijai čia slėptis su karbauskio ir verygos metodais 😀

   • Avatarkazys (IP: 83.171.17.102)

    inovatyvus 🙂 visa galva geresnis 🙂 baik neberašinėk Kazy 🙂

   • AvatarAnonimas (IP: 90.140.99.86)

    Kad jaunas tai vienintelis privalumas?

  12. Avatarši koalicija (IP: 83.171.17.102)

   Klaipėdoje su konservatoriais yra menka ir baisi, daugiausia dėmesio kai kurie tarybos nariai skiria duobės užlyginimui (tam skiria net postus socialiniuose tinkluose) nors DUOBIŲ NETIRĖTŲ būti tiesiog. O ir kiti pirmininkai tai be iniciatyvų. Taip, kad jei meras nemato bėdų reiškia jis jau turėtų pats pagalvoti ar begali ką duoti Klaipėdoje.

  13. Avatar+i8 (IP: 88.119.136.56)

   Na pažiūrėjus į jį atrodo gan sveikai, tai ir apie sveikatą turi nusimanyti !

  14. AvatarOho (IP: 90.140.99.86)

   Meras vel nieko negirdejes? Tai gi visi kalba ir zino seniai sio konservatoriaus negebejimus

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt