P0

Verslas

Klaipėdos LEZ pristato trimatį teritorijos modelį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-14


Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovė visuomenei atveria modernų trimatį teritorijos modelį. Viešai prieinamas įrankis gyventojams ir investuotojams leis patogiai susipažinti su LEZ teritorija, jos infrastruktūra ir įsikūrusiomis įmonėmis, o pati LEZ bei čia jau veikiančios galės paprasčiau planuoti ir vertinti ateities plėtros projektus.

Trimatį teritorijos modelį galima rasti LEZ tinklalapyje

Klaipėdos LEZ tinklalapyje (http://www.fez.lt/3D) nuo šiol pasiekiamas trimatis teritorijos modelis leidžia ne tik laisvai „keliauti“ po zoną, nagrinėti teritorijos pastatų ir kitų objektų išsidėstymą, sklypus, aukščius bei spalvines gamas, bet ir rasti įmones, matyti įvairias požemines komunikacijas, matuoti atstumus ir kt.

3D modelis taps ir vertingu įrankiu pristatant Klaipėdos LEZ teritoriją, sklypus bei plėtros galimybes naujiems bei potencialiems investuotojams, kurie nuo šiol galės nuotoliniu būdu įvertinti kaimynystę, esamą bei planuojamą infrastruktūrą.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas, pranešime žiniasklaidai sako, kad šis modernus įrankis stiprins uostamiesčio, kaip inovacijomis ir technologijomis grįsto miesto, įvaizdį bei padės pritraukti naujų investicijų.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad trimatis modelis taps svarbiu įrankiu diskutuojant su naujais investuotojais, ypač kol nėra visai atšaukti skrydžių bei karantinavimosi ribojimai.

Arūnas Urbšys, modelį sukūrusios UAB „IN RE“ projektų vystymo direktorius, tvirtina, kad Klaipėdos LEZ tapo pirmoji tokį įrankį susikūrusi laisvoji zona Lietuvoje ir, ko gero, visame kaimyniniame regione.

„Daugeliui žmonių toks realistinis trimatinis modelis yra gerokai patogesnis ir įtaigesnis nei standartinis žemėlapis. 3D virtualios realybės modelis taip pat yra ir puikus inventorizavimo įrankis pačiai LEZ valdymo bendrovei – užfiksuota naujausia erdvinė aplinkos situacija, kurią galima operatyviai atnaujinti, leidžia pastebėti tvarkytinas vietas, planuoti infrastruktūrą, lankytojams suteiktas įrankis palikti atsiliepimus ar pageidavimus, paženklinant atitinkamą teritoriją trimačiame modelyje. Galiausiai, aukštos rezoliucijos lietimui jautriame ekrane, įrengtame LEZ valdymo bendrovės pasitarimų kambaryje, personalas gali aptarinėti reikiamus darbus teritorijoje, pristatyti atvykusiems svečiams teritoriją iš paukščio skrydžio, aptarti jų poreikius“, – sako A. Urbšys.


  2020-07-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt