P0

Regionas

Palangos „Ramybės“ galerijoje – trijų kūrėjų parodos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-15


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija Palangoje ketvirtadienį, liepos 16 dieną, 18 val. kviečia į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.

Vilniaus Dailės akademijoje tapybos studijas baigusi ir nuo 2006-ųjų Prancūzijoje gyvenanti tapytoja Aurelija Althoffer po 15 metų pertraukos  grįžta į Lietuvą „Ramybės“ galerijoje pristatomu ciklu „Kelionė“, kuriame peizažai persipina su nuotaikomis, išgyvenimais, pajutimais ir skirtingomis situacijomis.

„Tapyboje man labai svarbi istorija,  suabejojimas ir abejojimas – paslaptis. Todėl mano darbuose dažnai vyrauja lakoniškos spalvos ir nuotaika. Tapyba flirtuoja su fotografija ir mano vaizduote, pajautimais ir išgyvenimai“, – sako dailininkė.

Vilniaus dailės akademijoje ir Sasekso universitete tapybą studijavusios  Kunigundos Dineikaitės tapyboje vaizdų fragmentai prisikelia kartu su nuojauta, psichologine įtampa ar pauze, atmintimi buvusio laiko, kurį dailininkė  nuolatos permąsto atsirinkdama vaizdus tapomiems paveikslams.

Pasak K. Dineikaitės, savo kūryboje ji nuolatos kelia klausimą: koks yra pasaulio santykis su žmogumi ir koks žmogaus atspindys yra spalvoje, koks tapytojos gestas yra pokalbyje su tapyba?

Juvelyras, dizaineris, Vilniaus dailės akademijos docentas Darijus Gerlikas, juvelyro profesiją įgijęs Italijoje, savo kūryboje perpinantis Florencijos mokyklos ir senosios Vilniaus auksakalystės  tradicijas, pristato jubiliejinę kūrybos parodą „Transformacija“.

D.Gerlikas sako, jog transformacija – tai jo požiūris į pasaulį, tai, kas vyksta, globalizaciją, iššūkius ir tai, kas išlieka per amžius. Tai noras būti ir kurti grožį. O į Palangą juvelyras atveža šių metų kūrinius. Paroda prasideda nuo klasikinės florentietiškos sagės, kuri sukurta grįžus iš Italijos prieš 18 metų, toliau – naujausi darbai, sukurti karantino laikotarpiu.


  2020-07-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt