P0

Transportas

Tarp elektromobilių dominuoja „Nissan“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-15


Elektromobiliai kol kas sudaro nežymią dalį visų Lietuvoje parduodamų lengvųjų automobilių, tačiau jų populiarumas vis auga.

2020 metų birželio pabaigoje Lietuvoje iš viso buvo registruota 1780 tik elektra varomų lengvųjų automobilių (M1 klasės), daugumą jų sudarė naudotos transporto priemonės. Vien nuo metų pradžios registruotų elektromobilių skaičius šalyje padidėjo 27,4 proc. Tuo metu hibridinių elektromobilių registruota daugiau kaip 22,3 tūkst.

„Transporto priemonės patenka tarp vienų didžiausių aplinkos taršos objektų, o griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai mažinti oro taršą skatina automobilių gamintojus visame pasaulyje investuoti į aplinkai draugiškesnio elektrinio transporto gamybą. Didėjanti elektromobilių pasiūla ir mažėjančios jų kainos, augantis įkrovimo stotelių prieinamumas, valstybės taikomos lengvatos ir parama elektromobiliams įsigyti augina elektra varomo transporto priemonių rinką ir Lietuvoje“, – sako Aplinkos apsaugos instituto, sukūrusio elektriniam transportui skirtą svetainę www.elv.lt, vadovas Alfredas Skinulis.

Klaipėdoje daugėja elektromobilių įkrovimo vietų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu Aplinkos ministerijai prašymą pateikęs asmuo gali gauti 4 tūkst. eurų kompensaciją už įsigytą naują elektromobilį, o 2 tūkst. eurų išmoką – už naudoto elektromobilio įsigijimą. Papildomai 1 tūkst. eurų išmoką galima gauti už turėto taršaus automobilio pridavimą utilizavimui. Subsidijoms už lengvojo elektromobilio įsigijimą iš Klimato kaitos programos numatyta skirti 5 mln. eurų.

TOP 10 elektromobilių

Kokius elektromobilius ir jų modelius labiausiai perka lietuviai? Pasitelkiant valstybės įmonės „Regitra“ administruojamo Kelių transporto priemonių registro duomenis, www.elv.lt skelbia TOP10 Lietuvoje registruotų elektromobilių.

Lietuvoje šiuo metu yra populiariausias „Nissan“ prekės ženklas, kuris karaliauja pagal visus parametrus – tiek pagal naujų registruotų elektromobilių skaičių, tiek pagal naudotų. Iš viso šalyje pirmąjį pusmetį pabaigoje buvo registruoti 733 „Nissan“ elektromobiliai (iš jų – 170 nauji). Antroje populiariausiųjų vietoje puikavosi „Tesla“ (iš viso 295 elektromobiliai, iš jų – 50 nauji), o trečioje vietoje – „Volkswagen“ (225 elektromobiliai, iš jų – 165 nauji).

Populiariausių registruotų Lietuvoje elektromobilių dešimtuke toliau rikiuojasi BMW (166 elektromobiliai, iš jų – 22 nauji), „Kia“ (iš viso 59), „Chevrolet“ (56), „Fiat“ (42), „Renault“ (27), o Vokietijos automobilių gamintojo „Audi“ elektromobiliai (21) atsidūrė paskutinėje vietoje. Tačiau „Audi“ išsiskiria tarp kitų tuo, jog  šio gamintojo naujų elektromobilių skaičius yra kur kas didesnis nei kitų gamintojų (registruoti 18 nauji ir tik 3 naudoti elektromobiliai).

Į trejetuką tarp daugiausiai įsigytų naujų elektromobilių, be jau minėtų „Nissan“ (170 elektra varomų transporto priemonių) ir „Volkswagen“ (165 elektromobiliai), dar pateko „Hyundai“ elektromobiliai (78 transporto priemonės). Tarp mažiausiai šalyje registruotų naujų elektromobilių atsidūrė „Fiat“ (tik 4 elektra varomi lengvieji automobiliai).

Prekės ženklo „Chevrolet“ naujų elektromobilių Lietuvoje apskritai neregistruota – tik naudoti.

Transporto straipsnių vidus kompas

Populiariausi modeliai

Daugiausiai šalyje parduodant „Nissan“ elektromobilių, šio gamintojo lengvieji „Nissan Leaf“ elektromobiliai pagal prekės ženklą yra pirmoje vietoje: iš viso jų buvo registruota 683, iš jų – 138 nauji elektromobiliai.

Į TOP 10 lengvųjų elektromobilių patenka net trys „Tesla“ prekės ženklo automobiliai: „Model S“, „Model X“ ir „Model 3“ ir po du „Volkswagen“ (UP! ir „Golf“) ir „Hyundai“ („Kona“, „Kauai“ ir „Ioniq“) elektromobilių modelius.

Birželio pabaigoje buvo registruoti 185 „Tesla Model S“ elektromobiliai (iš jų – 17 naujų) ir jie pagal populiarumą buvo antroje pozicijoje. Po to sekė „BMW I3“ (164 elektromobiliai, iš jų – 22 nauji), „Volkswagen UP!“ (atitinkamai 164 ir 144), „Volkswagen Golf“ (atitinkamai 60 ir 21), „Hyundai Kona“, „Hyundai Kauai“ (atitinkamai 59 ir 45), „Kia Soul“ (atitinkamai 57 ir 16), „Hyundai Ioniq“ (atitinkamai 55 ir 33), „Tesla Model X“ (atitinkamai 54 ir 21) ir „Tesla Model 3“ (atitinkamai 53 ir 12).

„Regitros“ teigimu, vis dėlto tik elektra varomus automobilius, kaip ir ankstesniais metais, skaičiumi žymiai dar lenkia hibridiniai elektromobiliai – jų Lietuvoje šių metų birželio pabaigoje buvo registruota daugiau kaip 22,3 tūkstančio.

Šiuo metu Lietuvoje išskirtiniais numeriais (numerio priekyje eina EV raidžių derinys) žymimi ne tik elektra varomi automobiliai, bet ir hibridiniai, įkraunami iš išorės.

Pasak „Regitros“, atsižvelgiant į didėjantį tokių automobilių skaičių ir poreikį plėsti numerio ženklų derinių kombinacijas, ateityje bus naudojama tik E raidė ir bet kuri kita abėcėlės tvarka einanti raidė.

INFORMACIJA

Šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybei priklauso šios elektromobilių įkrovimo stotelės: Liepojos g. 43A (šalia Klaipėdos universitetinės ligoninės); Liepų g. 11 (šalia Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos pastato); Pilies g. 2A (automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Piliavietės); Smiltynės g. (šalia Naujosios perkėlos Smiltynės pusėje); Tilžės g. 56B (automobilių stovėjimo aikštelėje šalia parduotuvės „Lidl“); Taikos pr. 80 (automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Naujojo turgaus); S. Nėries g. 16B (automobilių stovėjimo aikštelėje šalia autobusų stoties); Jūrininkų pr. 16 (automobilių stovėjimo aikštelėje Vingio gatvės gale). 

Jose kol kas įkrauti elektromobilius galima veltui. 

Savivaldybė 2021-2023 metais planuoja įrengti dar 9 greitojo įkrovimo stoteles, o Transporto kompetencijų agentūra Klaipėdos miestui ketina perduoti 8 lėtaeiges elektromobilių įkrovos stoteles.


  2020-07-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt