P0

Kultūra

Gatvės muzikos diena – jau šį šeštadienį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-16


Lietuvą viena skambančia scena paversianti Gatvės muzikos diena (GMD) šiemet dėl visiems suprantamų priežasčių keliasi į vasarą.

Šeštadienį, liepos 18-ąją, gyvos publikos išsiilgę atlikėjai aikštes ir skverus užlies muzika, o miestiečiai raginami dovanoti emocijas ir kurti bendrą muzikos erdvę.

2017 m. gegužė. Koncertuoja klaipėdiečių grupė „Trip to New Orleans”. Palmiros Mart nuotr.

Pranešama, jog nors ir ne taip gausiai kaip pernai, dalyvauti šventėje Klaipėdoje jau užsiregistravo per trisdešimt grupių ir atlikėjų, klausytojus saugiems pasirodymams bursiantys 16-oje muzikinių aikštelių. Visiems dvejojantiems šventės koordinatoriai primena, kad registracija į GMD finišuos tik šventės išvakarėse, liepos 17 d.

Ryškių spalvų klaipėdiečiams žada šiųmetis GMD šūkis – „Muzikos personažai“. Muzikinėje atlikėjų programoje – džiazo siautulys, jausminga vokalinė muzika, akademiniai instrumentai, karšti flamenko ritmai ir visiškas neformatas.

Net keturis skirtingus pasirodymus po Dramos teatro arkomis surengs šio teatro aktoriai bei muzikantai, atsiskleisiantys žiūrovams netikėtais amplua. O šventės toną galingai užduos kultinis džiazo kolektyvas Klaipėdos diksilendas „Memeland“ su improvizatoriais Pantomimos teatru „A“, 12 val. įsikursiantys aikštėje šalia „Arkos“.

Įdienojus muzika tradiciškai skambės Šiauriniame rage, Turgaus ir Tiltų gatvių sankirtoje, Dienovidžio skvere, Turgaus bei Karlskronos aikštėse, Kultūros fabriko kiemelyje, Danės krantinėse.

Šiais metais pirmąsyk Klaipėdos gatves sudrebins ir Drum2gether – bendra visų šventės dalyvių ir žiūrovų ritmo jūra. 21 val. kartu su muzikantais ir Vinetu gentimi klaipėdiečiai bus kviečiami rikiuotis į improvizuotą mušamųjų eiseną, kuri pajudės nuo Šiaurinio rago link Tiltų ir Turgaus gatvių sankryžos, kur kartu su klaipėdiečiu perkusininku bei kompozitorium Kasparu Petkum pasiners į perkusijos erdvę, taip įprasmindami gatvės muziką.


  2020-07-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt