P0

Regionas

Apdovanoti broliai, išgelbėję savo sesutę ir broliuką

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-17


Ketvirtadienį Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (PGV) Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklais „Už nuopelnus gyventojų saugai“ apdovanoti Rietavo savivaldybės gyventojai, broliai Silvestras ir Bernardas Palekai. Šie jauni vyrai, nepabūgę liepsnų, šių metų birželio 28 d. išgelbėjo savo broliuko ir sesutės gyvybes.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos nuotr.

Įteikdamas apdovanojimus, Klaipėdos PGV viršininkas Marius Garbenis neslėpė jaudulio.

„Skaudžiausia, kai gaisruose ar kituose incidentuose žūsta vaikai, todėl šiandien nepaprastai didžiuojuosi galėdamas įteikti garbingus apdovanojimus šiems drąsiems vyrams. Turite visas svarbiausias ugniagesiams gelbėtojams reikalingas savybes – drąsą, ryžtą, atsakomybę ir norą padėti kitiems, tad kviečiu pagalvoti apie ugniagesio profesiją“, – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime cituojamas M. Garbenis. Jis palinkėjo šeimai stiprybės bei saugoti save ir artimuosius.

Susitikimo metu nuskambėjo daug jautrių sveikinimų ir linkėjimų, graudulys ir emocijos vėl visus trumpam grąžino į birželio 28-osios rytą.

Rietavo ugniagesių komandos ugniagesiams atvykus į Palūkalnio kaimą, gyvenamasis namas degė atvira liepsna, jo stogas jau buvo sukritęs. Liepsnos bematant pasiglemžė šeimos namus.

Laimei, tą rytą vyriausiasis brolis Silvestras pabudo nuo dūžtančių langų garso ir, nieko nelaukęs, bėgo gelbėti miegančių brolio ir sesės. Kartu su vyresniuoju broliu Bernardu, išdaužę stiklus, įlipo į vaikų kambarį ir iš degančio namo iškėlė broliuką ir sesutę. Brolių dėka šiandien Palekų šeima gali džiaugtis būdami visi kartu sveiki ir vieningi.


  2020-07-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt