P0

Fotoreportažai, Miestas

Gatvės muzikos dienoje – ir nauji atlikėjai, ir senbuviai

Saulė Rudytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-07-18


Šeštadienį nuo vidurdienio Klaipėdos senamiestyje ir centre prasidėjo skambėti įvairi muzika – vyksta tradicinė Gatvės muzikos diena (GMD).

Mato Mačiulskio nuotr.

Dalyvauti šioje muzikinėje šventėje Klaipėdoje šiemet užsiregistravo per trisdešimt grupių ir atlikėjų, klausytojus saugiems pasirodymams bursiantys 16-oje muzikinių aikštelių.

Šiųmetis GMD šūkis – „Muzikos personažai“. Muzikinėje atlikėjų programoje – džiazo siautulys, jausminga vokalinė muzika, akademiniai instrumentai, karšti flamenko ritmai ir visiškas neformatas.

Net keturis skirtingus pasirodymus po Dramos teatro arkomis surengs šio teatro aktoriai bei muzikantai, atsiskleisiantys žiūrovams netikėtais amplua. O šventės toną vidurdienį uždavė džiazo kolektyvas Klaipėdos diksilendas „Memeland“ su improvizatoriais Pantomimos teatru „A“.

Įdienojus muzika tradiciškai skambės Šiauriniame rage, Turgaus ir Tiltų gatvių sankirtoje, Dienovidžio skvere, Turgaus bei Karlskronos aikštėse, Kultūros fabriko kiemelyje, Danės krantinėse.

Pirmą kartą pasirodymui šioje Gatvės muzikos dienoje registravosi grupė „C.A.F.E.“.

„Dainos gimsta iš jausmų ir aplinkos, kurią stebime. Įvairios asociacijos naujam įkvėpimui įstringa galvoje ir vėliau nugula ant popieriaus. Todėl ir einame į gatves, būtent čia ir gimsta dauguma dainų. Anksčiau dalyvauti negalėjome, praeitais metais sutrukdė lietus. Beje, apie tai irgi sukūrėme dainą – „Lietus“, – atviravo vienas iš grupės „C.A.F.E.“ vokalistų bei gitaristų Vladimiras Novikovas.

Pasak vokalisto, grupė neturi jokio įpročio ruoštis konkretiems renginiams, grupės nariai kartą į savaitę susitinka pagroti kelias valandas. Tokiu būdu ir atsirado 27 kūrinių programa, įkvėpta pačių Klaipėdos gatvių.

Grupė „C.A.F.E.“ grojanti „New wave“ stiliaus kūrinius pristatė programą 14 val., o 17.30 val. žiūrovai turėjo galimybę paklausyti ir V. Novikovo solinio koncerto.

Ne pirmą kartą susitikti kviečia ir šventės senbuviai.

„Gatvėse yra tokia nepriklausoma atmosfera. Jeigu žmonėms patinka jie klauso, o jeigu ne, tai eina toliau. Dar gatvės performansas ir gatvės muzikos diena yra puiki galimybė jauniems kūrėjams pasirodyti. Praėjusiais metais pirmą kartą dalyvavome gatvės muzikos dienoje, kaip alternatyvaus roko grupė „Your chair, Mrs. Smith“. Mes buvome užsirezervavę vietą, atvykome, atsivežėme instrumentus, grojome ir viskas buvo puiku, organizatoriai buvo labai malonūs. Tačiau pasirodymo pabaigoje pamatėme, kad artėja audra. Kai sugrojome paskutinį kūrinį pradėjo lyti,staigiai viską sunešėme po stogu, tačiau aparatūra vistiek buvo kiaurai šlapia. Laimei, niekas nesugedo“, – apie pernykštę patirtį kalbėjo grupės vokalistas gitaristas ir dainų autorius Denis Marinic.

Be jo grupėje dar muzikuoja Erikas Ancius – bosinė gitara, Semion Kozliuk – būgnai bei solo gitaristas – Ilja Razumilov.

Anot D. Marinic, grupė yra paruošusi 20-ties dainų repertuarą – kūrinius atliko gyvai Šiauriniame rage, 18 val.

Šventės dalyvius džiugino ir gerai žinoma grupė – „The others“.

„Mums patiems yra labai gera būti čia, labai smagu, kai žmonės einantys pro šalį, išgirsta mus ir jei jiems patinka muzika, jie šoka, dainuoja, mėgaujasi akimirka. Kiekvienąkart renkamės labai gerai žinomas dainas, kad visi galėtume dainuoti. Kadangi visi grupės nariai esame jau suaugę, visus metus gyvename skirtingus gyvenimus skirtingose vietose, pats muzikos festivalis ir koncertai tampa priežastimi susitikti ir pabūti kartu“ – atviravo grupės vokalistė Paulina Skrabytė.

Anot atlikėjos, šie metai yra treti, kada grupė vėl koncertuoja ir jaučiasi serganti gatvės muzikos dienos liga, kuria priešingai nei kitomis, gera sirgti. Prieš pradėdama ruoštis koncertui grupė susitinka pavakarieniauti, dalinasi mėgstama muzika ir renkasi kūrinius, kuriuos norės atlikti. Pasiruošimas trunka apie mėnesį, nes tobulam pasirodymui reikia daug repetuoti.

Paulina – atlikėja iš Palangos, išgarsėjusi dar 2011 metais vaikų „Eurovizijoje“, vėliau patekusi į muzikinio projekto „Lietuvos balso“ pusfinalį, atliks savo kūrinius su grupe 18.30 val Karlskronos aikštėje.

Šiais metais pirmąsyk Klaipėdos gatves sudrebino Drum2gether – bendra visų šventės dalyvių ir žiūrovų ritmo jūra. 21 val. kartu su muzikantais ir Vinetu gentimi klaipėdiečiai buvo kviečiami rikiuotis į improvizuotą mušamųjų eiseną, kuri pajudėjo nuo Šiaurinio rago link Tiltų ir Turgaus gatvių sankryžos, kur kartu su klaipėdiečiu perkusininku bei kompozitorium Kasparu Petkum pasinėrė į perkusijos erdvę, taip įprasmindami gatvės muziką.

Mato Mačiulskio nuotr.


  2020-07-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt