P0

Miestas

Paminėjo karalienės Luizės atminimą

Saulė Rudytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-07-19


Sekmadienio popietę Laikrodžių muziejaus kiemelyje Klaipėdos miestiečių draugija, Laikrodžių muziejus bei Klaipėdos turizmo informacijos centras kvietė atminti Prūsijos karalienę Luizę.

Saulės Rudytės nuotr.

Klaipėdos miestiečių draugijos pirmininkas Benas Volodzka priminė, kad Prūsijos karalienė Luizė mirė lygiai prieš 210 metų – 1810-ųjų liepos 19 d.

„Klaipėda turėdama tokią garbingą istoriją turėtų labiau vertinti ir Luizės indėlį. Aš, kaip vienas jaunesnių visuomenės veikėjų, suprantu, jog Luizė yra lyg Klaipėdos istorinė ikona, kuri suteikia galimybę pažinti karališkąją Klaipėdą“, – kalbėjo B. Volodzka.

Draugijos pirmininkas minėjo, jog jie kartu su Klaipėdos ROTARY klubu „Karalienė Luizė“ planuoja įgyvendinti naują projektą – uostamiesčio rotušėje, kur gyveno karališkoji pora, įrengti kambarį karalienės garbei ir atminimui. Memorialas būtų ekspozicija, chronologine tvarka nurodanti ir papasakojanti apie Luizės gyvenimą Klaipėdoje.

„Galvojau, kas man asmeniškai yra Luizė. Pirmiausia, ji buvo tikinti moteris, vieną gyvenimo etapą gyvenusi tame pačiame mieste kaip ir aš, buvo tos pačios parapijos narė kaip ir aš, todėl supratau, kad ji mano sielos sesė ir man tai yra labai stipru. Visus noriu paraginti džiaugtis, jog vaikštote tomis pačiomis gatvėmis kaip vaikščiojo karalienė. Turime nuostabų miestą, nuostabią jo istoriją ir nepamirškime to“, – renginyje kalbėjo Klaipėdos evangelikų-liuteronų parapijos diakonas Neilas Čijunskas.

„Šiuo metu, kai žydi rugiagėlės, mes minime karališko miesto Klaipėdos karalienės Luizės darbus. Jos veikla ir gyvenimas gali būti puikus įrodymas mums visiems, jog geriems darbams ir rezultatams nereikia dešimtmečio. Geriems darbams reikia geros širdies, šviesaus proto ir meilės žmonėms. Galime didžiuotis, kad karalienė Luizė mums per trumpą laiką visgi paliko karališko miesto dvasią“, – džiaugėsi ROTARY klubo „Karalienė Luizė“ atstovė Genovaitė Kalvaitienė.


2020-07-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt