P0

Svarbu, Vasara

Smiltynės paplūdimy – gyvatės?! (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-07-19


Sekmadienio pavakarę antrosios Smiltynės paplūdimy poilsiavę klaipėdiečiai turėjo gerokai nustebti, o kai kas galbūt ir išsigąsti, išgirdę iki šiol negirdėtą gelbėtojų pranešimą.

„Jei paaiškėtų, kad paplūdimy tikrai mūsų marguoles matė, tai būtų savotiška sensacija”, – sakė D. Nikitenka.  Palmiros Mart nuotr.

Tarp kas 10 minučių trimis kalbomis kartojamų draudimų bendrame paplūdimyje lankytis su savo augintiniais bei raginimų vyrams vengti apsilankymų moterų paplūdimyje, daugelį suklusti privertė gana grėsmingai per garsiakalbį nuskambėjęs tokio turinio pranešimas: „Smiltynės pliaže pastebėta gyvatė, poilsiautojus raginame būti atidžius ir žiūrėti sau po kojomis”.

Pasitikslinti informacijos, ar kartais tik nepasigirdo, teko pėdinti iki gelbėtojų posto. Jaunas rusakalbis gelbėtojas žurnalistę ėmė raminti, tvirtindamas, jog gyvatės esą jau nebėra, ją tik kažkas matė, bet ji jau pasišalino.

Suabejojus, negi pajūry galėtų būti gyvačių, gelbėtojas tvirtino, jog jų būna – esą jos yra mažytės, neilgos, plonos ir dažnai anksti rytais, apie 7 val. iš miško arba vakarais atšliaužia į paplūdimį.

„Tai vadinamoji medianka, plona tokia, nedidelė”, – sakė vaikinas. (rus. медянка –  lygusis žaltys, медяница – gluodenas – aut. pst.)

Teko ieškoti patikimesnio šaltinio ir kreiptis pagalbos į kolegą žurnalistą, kraštotyrininką, leidinių apie Kuršių neriją autorių ir jos augmenijos bei gyvūnijos žinovą Denisą Nikitenką. Jo teigimu, gyvatės nerijoje negyvena.

„Nėra angių, nuodingųjų gyvačių marguolių, Kuršių nerijoje. Joms čia gyventi netinkamos sąlygos, jos yra aukštapelkių gyventojos, o nerijos smėlynuose joms nėra ką veikti”, – patikino pusiasalį skersai išilgai išmaišęs entuziastas. D. Nikitenkos teigimu, greičiausia tai bus gluodenas (bekojis driežas), kuris žmogui nėra pavojingas.

„Jie būna bronziniai, esu ne kartą matęs pajūry, dzūkai juos vadina varine gyvate”, – noriai paaiškino kolega. Pasak Deniso, galėjo būti ir žalčiukas, jų irgi nerijoje netrūksta, tačiau esą juos visi pažįsta.

„Jei paaiškėtų, kad paplūdimy tikrai mūsų marguoles matė, tai būtų savotiška sensacija”, –  tikino D. Nikitenka.


  2020-07-19

  4 komentarai “Smiltynės paplūdimy – gyvatės?!”

   • Mano subjektyvia nuomone, portale turi būti ĮVAIRIOS informacijos, ne tik tai, kas vyksta savivaldybėje ar policijoje. Nes gyvenimas yra įvairus ir įvairiapusis… 🙂 Ir reiktų dar į rubrikas atkreipti dėmesį, jei ką: vasaros rubrikoje, kuri yra laikina, spausdiname lengvesnio pobūdžio info 🙂 Ir tarp kitko: ši info – šnd skaitomiausia 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt