P0

Regionas

Dauparuose – padidėjusi boro koncentracija geriamame vandenyje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-20


„Klaipėdos vanduo“ informuoja, jog Klaipėdos rajono Dauparų vandenvietėje atlikus vandens tyrimus, aptiktas padidintas boro kiekis.

Lietuvos higienos normoje nustatytas boro koncentracijos standartas geriamajame vandenyje yra 1 mg/l. Dauparų vandenvietėje boro koncentracija siekė 1,5mg/l. Pakartotinai atlikus vandens tyrimą, nustatyta 1,29 mg/l boro koncentracija.

„Klaipėdos vanduo“ praneša, jog apie tai jau informuoti 228 būstų gyventojai, kuriems yra tiekiamas vanduo iš Dauparų vandenvietės. Informacija perduota Klaipėdos apskrities maisto ir veterinarijos tarnybai bei Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai. Surengtas pasitarimas tarp institucijų.

„AB „Klaipėdos vanduo“ supažindino su esama situacija ir pristatė veiksmų planą, kuriuo bus siekiama sumažinti boro koncentraciją ir gyventojams tiekti švarų geriamąjį vandenį. Dėl gamtinių aplinkybių padidėję boro rodikliai bus mažinami maišant vandenį rezervuaruose bei vežant jį į rezervuarus cisternomis. Vandens kokybė laboratorijose bus tiriama kas savaitę”, – pranešime pažymi rajono administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

„Klaipėdos vanduo“ geriamojo vandens laboratorijoje vanduo yra tiriamas pagal sudarytą grafiką, kurį patvirtino Klaipėdos apskrities maisto ir veterinarijos tarnyba. Tačiau pati bendrovė praneša geriamą vandenį tirianti  dažniau – ne rečiau nei kartą per savaitę.

INFORMACIJA 

Daug duomenų apie neigiamą boro poveikį žmonių sveikatai nėra. Boro junginiai yra toksiški tik esant didelėms dozėms – dideli jo kiekiai gali sukelti apsinuodijimus. Pasaulio sveikatos organizacija yra nustačiusi priimtiną saugų vidutinį boro suvartojimo per parą suaugusiems žmonėms – 0,16 mg boro/kg kūno svorio per parą arba vidutiniškai apie 10 mg boro per parą.

Boro žmogaus organizmas gauna ir su augaliniu maistu: vaisiais ir daržovėmis, ypač lapinėmis, ankštiniais augalais, riešutais. Didžiausia boro koncentracija aptinkama razinose ir riešutuose (iki 14 mg/kg), vaisiuose (apie 2,4-3,4 mg/kg), žaliose daržovėse (iki 2 mg/kg), bulvėse ir kitose daržovėse (apie 1,2-1,4 mg/kg).


  2020-07-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt