P0

Regionas

AB „Klaipėdos vanduo“ Karklėje ties vandentiekio tinklus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-21


Karklėje išaugus geriamojo vandens suvartojimui, vakarais ir savaitgaliais gyvenvietėje esančios vandenvietės rezervuaruose geriamojo vandens ima trūkti.

Čia vanduo yra tiekiamas iš dviejų gręžinių. Tačiau gyvenvietėje požeminis sluoksnis – mažai vandeningas ir jo nebeužtenka dabartiniams žmonių poreikiams.

AB „Klaipėdos vanduo“ praneša, kad Karklės vandenvietės rezervuarus esant poreikiui pildo vandeniu iš miesto 3 vandenvietės, jį į gyvenvietę vežant autocisternomis. Tokio didžiulio vandens poreikio, koks fiksuojamas šiemet, dar nėra buvę.

„Šiemet visame Klaipėdos rajone vykdome nemažai projektų, kurie sprendžia esmines gyventojų problemas. Viena jų bus sprendžiama ir Karklėje – dėl vandens trūkumo ruošiamasi tiesti naujus vandentiekio tinklus, prijungiant juos prie Klaipėdos miesto centralizuotos sistemos“, – sako administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

„AB „Klaipėdos vanduo“ Karklės vandenvietę pradėjo eksploatuoti 2012 metais. Tais pačiais metais buvo atnaujinta vandenvietės įranga, vandenvietė pajungta prie įmonės SCADA sistemos. Todėl turime galimybę nuotoliniu būdu nuolat stebėti vandens poreikį gyvenvietėje ir problemą spręsti greitai“,– sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Su tiekėjais jau pasirašyta projektavimo paslaugų sutartis dėl vandentiekio tinklų statybos projekto paruošimo Karklės gyvenvietėje.

„Karklės gyvenvietės vandentiekio sistemą planuojama prijungti prie Klaipėdos miesto vandens tiekimo  centralizuotos sistemos nutiesiant beveik 2 km ilgio vandentiekio tinklus – nuo Kalotės iki Karklės. Vanduo gyventojams bus tiekiamas iš Klaipėdos miesto vandenviečių”, – sako B. Jonikas.

AB „Klaipėdos vanduo“ planuoja, kad į Karklės gyvenvietę nepertraukiamai vanduo bus tiekiamas 2021 metais.

AB „Klaipėdos vanduo“ ragina gyventojus tausoti vandens išteklius, vartoti atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo skirti laistymui.


  2020-07-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt