P0

Svarbu, Transportas

Avaringoje uostamiesčio sankryžoje – draudimas sukti į kairę (16)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-07-23


Juodąja dėme tapusioje Vingio ir Smiltelės gatvių sankryžoje vairuotojų laukia pokyčiai. Saugaus eismo komisija ketvirtadienį nusprendė, kad vairuotojams, važiuojantiems nuo Šilutės plento Taikos prospekto link, bus draudžiama sukti į kairę.

Tokį sprendimą pasiūlė Klaipėdos savivaldybės Transporto skyrius, nes, anot jo vyriausiojo specialisto Vytauto Paukštės, dabar šioje sankryžoje nėra galimybės saugiai pasukti į kairę – į Vingio gatvę iš Smiltelės gatvės.

Vairuotojams, važiuojantiems Smiltelės g. nuo Šilutės plento Taikos prospekto link, bus draudžiama sukti į kairę, į Vingio g. Palmiros Mart nuotr .

„Vairuotojai pasiekti Vingio gatvę galės Jūrininkų prospektu arba Vingio ir Smiltelės gatvių sankryžoje sukti į dešinę, o tada apsisukti ir tiesiai važiuoti į Vingio gatvę“, – teigė V. Paukštė.

Uostamiesčio Kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika pateikė duomenis, jog ši sankryža išties yra viena avaringiausių Klaipėdoje. Nuo 2015 metų iki dabar joje įvyko 12 įskaitinių avarijų, keturios iš jų įvyko būtent dėl kairinio posūkio.

Analizavome tik įskaitines avarijas, kuriose buvo sužaloti žmonės. Neįskaitinių, matyt, yra gerokai daugiau – keliasdešimt. Šita sankryža jau traktuojama kaip juodoji dėmė, nes ji pakankamai avaringa. Tačiau gyventojams siūlomi pokyčiai tikrai nepatiks. Galbūt reikėtų pagalvoti, jog į kairė būtų draudžiama sukti tik tam tikromis valandomis, kaip yra Žvejų ir Pilies gatvių sankryžoje“, – siūlė M. Džermeika.

Tačiau jam buvo atsakyta, jog tokį sprendimą įgyvendinti techniškai beveik neįmanoma.

Saugaus eismo komisijoje buvo išsakyta mintis, jog Vingio ir Smiltelės gatvių sankryžoje reikėtų uždrausti abu kairinius posūkius – tiek važiuojant nuo Šilutės plento, tiek jo link.

Pernai rudenį šioje sankryžoje buvo atlikti automobilių srautų skaičiavimai, matavimai. Pateikta išvada tokia, jog geriausias variantas yra toks, kokį siūlo Transporto skyrius – uždrausti kairinį posūkį tiems, kurie atvažiuoja nuo Šilutės plento. Pasirinkus bet kokį kitą variantą automatiškai iš vienos ar iš kitos pusės susidarytų spūstys“, – tvirtino bendrovės „Gatvių apšvietimas“ Eismo valdymo skyriaus vadovas Egidijus Kivilis.

Saugaus eismo komisija tik minimalia balsų persvara nusprendė, jog derėtų uždrausti kairinį posūkį. Tokie pokyčiai įsigalios, kai bus pastatyti atitinkami kelio ženklai.

Transporto straipsnių vidus kompas

Siūlau po trijų mėnesių sugrįžti prie šio klausimo – pasianalizuoti šio sprendimo rezultatus. Tada matysime, ar jis buvo geras, ar reikia korekcijų“, – paragino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Gintaras Neniškis.


  2020-07-23

  16 komentarai “Avaringoje uostamiesčio sankryžoje – draudimas sukti į kairę”

  1. AvatarVA (IP: 77.79.44.52)

   NU KOKIA VIEL NESAMONE SUGALVOJAT!!!!uždrausti lengviausia, galvot nebereikia A PAS VAIROTOJU PAKLAUS KAIP GERIAU BUTU NET NE SUGEBAT!!!! ARBA SVESOFORUS SUTVARKIT NORMALEI

  2. AvatarSpecialistas (IP: 78.57.248.8)

   Nu rimtai debilai,apie sviesaforo sureguliavima net nepagalvojo,kaip kitaip juos pavadinsi. Nu zodziu ….

  3. AvatarJ (IP: 85.232.134.100)

   Sveikinu, nuo śiol avarijų bus dar daugiau. Kas suks vis tiek, o kas važiuos tiesiai… šviesaforus sureguliuoti nepagalvojot 🤦‍♀️

  4. AvatarAntanas (IP: 86.100.80.132)

   Kodėl keletą asmenų turi nuspręsti tūkstančių vairuotojų vairavimui.Klausykit ir skaitykite ką vairuotojai jums rašo,darykit išvadas.Gal pagaliau Klaipėdoje atsizvelkit į profesionalų vairuotojų pastabas ir mintis.Tikiuosi dar papildomo svarstymo,padėkite savo ambicijas į šalį.a

  5. AvatarBmw (IP: 78.60.85.125)

   Swiesaforus reikia sureguliuoti nrml o nea drausti debilai. Wiena pusė praleidai poto kita kaip yra wyngio tiesiai wieni prawaz poto kiti

  6. AvatarKerstyti (IP: 90.131.41.87)

   Jus visiski debilojdai jeigu nesugebat padaryti paprastos sankryzos su posukiu i kaire

  7. AvatarTaškas (IP: 86.38.222.138)

   Žiedo čia reikia.

  8. AvatarNa (IP: 78.62.163.87)

   Klaipėdoje nieko naujo: drausti, bausti, neleisti. Tiesiog gėda ir tiek. Visiškas kompetencijos nebuvimas šiais išmaniųjų technologijų laikais.

  9. AvatarSviesoforas (IP: 86.100.67.191)

   Jus ten aplamai sviesofora sutvarkykit, ypac sukant i desine zalios sviesos sviesofora, zmones pereiti gatves nespeja, o ka jau kalbeti apie vaziavima i desine kokius 2 sykius turi pralaukt kol sviesoforas pasikeis ir pasukt galetum.

  10. AvatarKl (IP: 78.62.151.127)

   O ne paprasčiau padaryti, kaip beveik visuose sankrižuose Klaipėdoj?? Suregulioti švesoforą, kad žalia degtu vienų metų vieną kriptim… Viskas… Ar tai per daug paprasta? Neišeis pinigų nurašyti?

   • AvatarTeisingai (IP: 188.69.207.139)

    Pritariu devyniais tukstanciais astuoni simtai trisdesimt devyniais procentais. Kodel prie Akropolio nesusidaro spustys? Taip ir cia nebutu. Tai ne reikia kuo debiliškiau padaryti

  11. AvatarTai aš (IP: 78.57.237.203)

   Nieko ten nereikia keisti.Tikrai bus tk apsunkinta,kaip ir su tom nuimtom rodyklem.Tiesiog PRIVALU laikytis taisyklių ir nebus avarijų.Ir taip visur kamščiai susidaro pastoviai.

  12. AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.35)

   Pyderastai jabani valdžioje dirba daugiau nieko nepasakysi

  13. AvatarSensėjus (IP: 77.79.44.56)

   Jei jau padarysit sita draudima,tai bent padarykit kad kai nereguliuojama sankryza vakare bus,kad butu galima sukti i kaire,nes tokiu laiku jau buna maziau automobiliu srauto,geriausias sprendimas papildoma sekcija i kaire,bet mazai tiketina,kad taip bus padaryta.

  14. AvatarAišku (IP: 88.119.136.56)

   Ir arkliui aišku, kad reikia įrengti apsaugotus kairinius posūkius , tam ir yra skirti šviesoforai, ką Kivilis nebemoka to sureguliuoti, jei reikia ir procesorių pakeisti ?
   Kad bus blogai, nereikia trijų mėnesių laukti ! Na bendrai iki rinkimų konservatoriai lai rinkėjus paerzina, gal padės ?

  15. AvatarG (IP: 85.232.159.3)

   Žinoma, uždraust gi lengviausia, galvot nebereikia. O šviesoforo papildoma sekcija į kairę pridėti sudėtinga? Aj, turbūt pinigų nedaug išplaut eis, tai geriau uždraust. Negi sudėtinga padaryti tiesiai (Smiltelės g.) tik iš pirmų juostų (abejomis kryptimis vienu metu), ir kitas šviesoforo persijungimas žalias į kaire iš antrų juostų taip pat abejomis kryptimis. Tiesiai važiuojančiu nėra labai jau daug – tą laiką galima trumpinti ir pridėti sekcijai į kairę.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt