P0

Uostas ir jūra

Didžiausias dokas Baltijos šalyse remontui priėmė pirmąjį laivą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-23


Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupė pažymėjo dar vieną istorinį įvykį – prieš dvi savaites į nuolatinę darbo vietą pastatytas didžiausias Baltijos šalyse plaukiojantis dokas, skirtas remontuoti „Panamax“, „Postpanamax“ ir „Aframax“ tipo laivus, priėmė pirmąjį laivą.

VLG įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika akcentuoja, kad darbą pradėjus dokui Nr. 12, kurio ilgis – 235, plotis – 45 metrai, o keliamoji galia 33 tūkst. tonų, verčiamas naujas bendrovės istorijos puslapis – atsiveria visiškai naujos galimybės, leisiančios užimti dar aukštesnes pozicijas Europos laivų remonto rinkoje.

„Tai – didžiulio mūsų įmonių grupės virsmo, kuris suteiks pranašumą, konkuruojant dinamiškoje laivų remonto rinkoje, bei užtikrins ilgalaikę, augančią, tvarią veiklą ateityje, pradžia. Ženkliai išaugus dokavimo pajėgumams, sieksime užsibrėžtų strateginių tikslų ir naudos ne tik pačiai bendrovei, bet ir miestui, visai šaliai – kursime naują darbo ir veiklos kultūrą, padėsiančią pritraukti naujus užsakovus ir užsitikrinti jų pasitikėjimą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, ir taip didinsime savo kuriamą pridėtinę vertę, stiprinsime komandą, steigdami naujas darbo vietas. Simboliška, kad šį mūsų įmonių grupės veiklos etapą pažymi ne vienas pirmas kartas: mūsų didžiausias Baltijos šalyse plaukiojantis dokas Nr. 12 po atnaujinimo nuolatinėje savo darbo vietoje remontui priėmė pirmąjį laivą, o prieš penkerius metus pastatytam laivui šie remonto darbai taip pat bus pirmieji. Tikimės sėkmingo starto, nes tai neabejotinai taps impulsu tolimesnės mūsų veiklos sėkmei ir klestėjimui“, − pranešime spaudai cituojamas A. Šileika.

Uosto vidus kompas

Pirmasis laivas, kurį priėmė VLG įmonių grupei priklausantis didžiausias Baltijos šalyse plaukiojantis dokas – 189 metrų ilgio ir 30,5 metrų pločio konteinervežis „Minerva“, priklausantis vokiečių kompanijai „Bernhard Schulte Shipmanagement“ (BSM). Jam bus atlikti privalomieji remonto darbai, kad atitiktų savo klasei keliamus reikalavimus. Planuojama, kad „Vakarų laivų remontas“ specialistai numatytus darbus atliks per dvi savaites.

Šis projektas – ne pirmas, kurį VLG įmonių grupė įgyvendina kartu su bendrove „Bernhard Schulte Shipmanagement“ (BSM), valdančia daugiau nei 600 įvairaus tipo laivų. Tikimasi, kad prieš keletą metų užsimezgusią partnerystę pavyks sėkmingai išlaikyti.

VLG įmonių grupės teritorijoje dirbs du dokai, skirti „Panamax“ tipo laivų remontui. Liepos pabaigoje šalia doko Nr.12 bus pastatytas kiek mažesnis dokas Nr. 170. Taip pat toliau bus eksploatuojamas iki šiol didžiausiu buvęs, o dabar mažiausiu tapęs dokas Nr. 219. Užbaigus pirmąjį Malkų įlankos infrastruktūros plėtros projekto etapą, VLG įmonių grupės pajėgumai išaugs kelis kartus.


  2020-07-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt