P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos naftos terminale – žaliavinės naftos krovos šuolis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-23


Rugpjūčio pradžioje Klaipėdos naftos terminale laukiama prisišvartuojant tanklaivio UMLMA, kuris atgabens jau antrąjį apie 75 tūkst. t žalios naftos krovinį iš JAV, skirtą Baltarusijai. Tai bus jau 9-asis šiemet tanklaivis su žaliavine nafta, skirta Baltarusijai.

Pasak „Klaipėdos naftos” (KN) pranešimo, minėtas tanklaivis uostamiestyje lankysis pirmą kartą.

Iš JAV Port Nečes (Port Neches-Beaumont) uosto, esančio Teksaso valstijoje, atplaukiantis tanklaivis, pastatytas 2006 m. ir plaukiojantis su Kataro vėliava, Klaipėdos uostą turėtų pasiekti rugpjūčio 6-8 dienomis.

Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklą žaliavinė nafta iš Klaipėdos uosto pasieks geležinkeliu.

KN pagal ilgalaikę 2016 m. pasirašytą sutartį su Belarusskaja neftenaja kampanija (BNK) užtikrina naftos produktų ir žaliavinės naftos tranzitą per KN Klaipėdos naftos terminalą. Ši sutartis, kuri pernai atnaujinta, galioja iki 2021 m. pabaigos.

„Mūsų bendradarbiavimas su BNK tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį: KN yra tiekimo grandinės dalis, užtikrinant naftos produktų eksportą ir šiemet – alternatyvios žaliavinės naftos tiekimą į Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklas. Šiemet net 64 proc. naftos, kurią iš jūrinės rinkos į Baltarusiją importuoja BNK, keliauja per KN valdomą terminalą. Taip KN prisideda prie Baltarusijos siekio diversifikuoti naftos tiekimo šaltinius – šiemet baltarusiai per Klaipėdą importuoja jau antrą naftos krovinį iš JAV. Mūsų bendrovė pastaruosius keletą metų nuosekliai investuoja į infrastruktūros plėtrą ir jos tobulinimą, siekiant atitikti besikeičiančius klientų ir rinkos poreikius, todėl KN valdomame naftos terminale nuo 2019 m. metų gebame priimti įvairių rūšių žaliavinę naftą ir kartu neapriboti savo klientų galimybių tęsti naftos produktų eksportą”, – pranešime pažymi bendrovės  generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Šiemet per pirmąjį pusmetį perkrauta apie 669 tūkst. t žaliavinės naftos (8 tanklaiviai), kai pernai per visus metus – apie 100 tūkst. t (du tanklaiviai).

Pasak KN vadovo, jau 9-tasis žaliavinės naftos importo tanklaivis šiemet leidžia daryti prielaidą, kad ši paslauga tampa aktuali klientams ir tikėtinas jos tęstinumas ilgalaikėje perspektyvoje.

Pirmasis Baltarusijai skirtas tanklaivis su 77 tūkst. t JAV kilmės žaliavine nafta į KN buvo pristatytas gegužę.


  2020-07-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt