P0

Konsultacijos

Dizainerė pataria, kaip aprangoje pritaikyti mėlyną spalvą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-24


2020-ųjų spalva paskelbus klasikinę mėlyną, apie ją imta kalbėti vis dažniau. Kadaise ji buvo itin reta – mėlynai dažytų audinių rūbus galėjo dėvėti tik labai turtingi žmonės, o dailininkai dėl pigmentų brangumo mėlyną taupė patiems svarbiausiems savo kūrinių fragmentams.

2019-jų „Mėlynosios vakarienės” svečiai. Vytauto Petriko nuotr.

 Neatsitiktinai mėlyną pasirinko ir prieš ketverius metus inicijuotos, rugpjūčio 1 d. vykstančios Klaipėdos miesto gimtadienio šventės „Mėlynoji vakarienė“ rengėjai.

„Jūra ir dangus, laisvė ir vėjas – Klaipėdoje turime visus įmanomus mėlynos atspalvius. Tad ir „Mėlynosios vakarienės“ aprangos kodas čia labai natūraliai prigijo. Be to, mėlyna puikiai tinka tiek vyrams, tiek ir moterims“, – pranešime žiniasklaidai sakė šventės sumanytoja Jovita Navickaitė-Petrikienė.

Klaipėdos miestas daugeliui asocijuojasi su laisve. Klaipėdietė drabužių dizainerė ir sceninių kostiumų kūrėja Aina Zinčiukaitė minėjo, kad tai matyti ir gatvėje stebint miestiečius: „Vietiniai renkasi laisvesnio silueto, judesių nevaržančią aprangą, patogią avalynę. Manau, dažniau renkasi natūralesnius audinius, taip pat klasikinius įvaizdžio elementus. Klaipėdiečiai aklai nesivaiko greitosios mados tendencijų. Vasaros vakarais Danės krantinėje šurmuliuoja išties stilinga publika“.

Anot A. Zinčiukaitės, jei reikėtų apibūdinti eilinio klaipėdiečio garderobo formavimo principus, pagrindinės dominantės būtų funkcionalumas, saviraiška ir komfortas, o kiekvienoje spintoje bus sportinės avalynės, džinsų ir trikotažo trijulė.

Pajūryje vasarojantys svečiai iš kitų miestų, o kartais ir patys pajūrio gyventojai ieško būdų, kaip savo aprangoje atspindėti jūrinį įvaizdį. Vienas iš pasirinkimų – klasikinė juoda-balta jūrinukė, bet, anot dizainerės, ji – ne visada geriausias pasirinkimas.

A.Zinčiukaitei jūrinis stilius siejasi su spalvomis, labiausiai su melsva ir balta spalva: „Mėlynos ir baltos deriniai dažnesni verslo srityje, balta labiau susijusi su poilsiu. Klaipėda talpina abi šias sąvokas ir abi spalvos yra mėgstamos miestiečių“.

Šių metų spalva paskelbta klasikinė mėlyna, anot dizainerės, labai klaipėdietiška ir jūrinė. „Ši spalva dažnu atveju yra puiki alternatyva juodai. Be to, šalia klasikinės mėlynos populiarūs ir kiti melsvi atspalviai, nuo vaiskios vandens iki žaliai mėlynos kaip Baltijos jūra. Efektyviausiai mėlyna atsiskleidžia derinant su balta spalva, tai – klasikinis kontrastas“, – pasakojo A. Zinčiukaitė.

Mėlynos spalvos kodas „Mėlynosios vakarienės“ svečiams kasmet yra tam tikras iššūkis, bet A. Zinčiukaitė mano, kad žmonėms pavyksta su juo susidoroti.

J.Navickaitė-Petrikienė jai antrino pasakodama, kad „Mėlynosios vakarienės“ dalyviai mėlynos spalvos kodą priėmė gana drąsiai: atidžiai renkasi rūbus, aksesuarus, stalo dekoracijas ir vis labiau išlaisvina vaizduotę. Vieni puošiasi rūbais su meniškais aksesuarais, kiti derina visos draugų kompanijos įvaizdį – tai šventės metu kuria puikią atmosferą.

Besiruošiantiems šiemetei mėlynos spalvos šventei, A. Zinčiukaitė patarė dėmesį atkreipti į detales, paieškoti netikėtų elementų, aksesuarų, originalumo.


  2020-07-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt