P0

Kultūra

Festivalį užbaigs romantiškos muzikos galia

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-24


Netikėtai vasarišku festivaliu tapusį „Klaipėdos muzikos pavasarį“ užbaigs Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) programa „Romantiškos muzikos galia“.

Su Modesto Pitrėno vadovaujamu ir šįkart Modesto Barkausko diriguojamu kolektyvu koncertuos jaunosios kartos, išskirtinio balso tembro, operos solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas) ir Liudas Mikalauskas (bosas). Spalvingos muzikos programoje skambės įvairių epochų autorių muzika – nuo Wolfgango Amadeuso Mozarto iki Giedriaus Kuprevičiaus.

Programa „Romantiškos muzikos galia“ skambės Klaipėdos koncertų salėje šį sekmadienį, liepos 26 d., 18 val.

Koncerto pradžioje klausytojai pasiners į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ pasaulį, svajos aplankyti Vilnių su pagrindine Balio Dvariono operos „Dalia“ veikėja ir garbins meilę kartu su Giedriaus Kuprevičiaus operos „Karaliene Bona“ personažais. Antrojoje koncerto dalyje publikai atsivers romantiški Wolfgango Amadeuso Mozarto, Charles‘o Gounodo, Gaetano Donizetti ir George‘o Gershwino operų puslapiai.

A. Pilibavičiūtė debiutuos Klaipėdos koncertų salės scenoje, o štai L. Mikalauską Liudą Mikalauską Klaipėdos publika pažįsta puikiai. Vienas žymiausių lietuvių bosų savo išskirtiniu balso tembru ir artistiškumu nuolat pelno dideles klausytojų simpatijas tiek svarbiausiose šalies ir užsienio scenose, tiek nedideliuose miesteliuose. Jis jau yra tapęs net 12 tarptautinių dainininkų konkursų Grand Prix ir I vietos laureatu. Abu koncerto solistai dažnai susitinka Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, kurioje jiems ne kartą teko vaidinti vyrą ir žmoną arba tėvą ir dukrą.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras – vienas prestižiškiausių Lietuvos muzikos kolektyvų, kurio interpretacinį braižą ilgus metus formavo dabartinis orkestro garbės dirigentas Juozas Domarkas. Kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Lietuvoje, dažnai gastroliuoja užsienyje.

Dirigentas M. Barkauskas G. Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje laimėjo Bronzinę batutą ir piniginę premiją, o 2016 metais buvo pripažintas geriausiu jaunuoju menininku ir apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“. M. Barkauskas ne tik rengia programas su savo vadovaujamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, bet ir diriguoja spektakliams LNOBT, koncertuoja su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais.


  2020-07-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt