Festivalį užbaigs romantiškos muzikos galia

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-07-24

Netikėtai vasarišku festivaliu tapusį „Klaipėdos muzikos pavasarį“ užbaigs Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) programa „Romantiškos muzikos galia“.

Su Modesto Pitrėno vadovaujamu ir šįkart Modesto Barkausko diriguojamu kolektyvu koncertuos jaunosios kartos, išskirtinio balso tembro, operos solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas) ir Liudas Mikalauskas (bosas). Spalvingos muzikos programoje skambės įvairių epochų autorių muzika – nuo Wolfgango Amadeuso Mozarto iki Giedriaus Kuprevičiaus.

Programa „Romantiškos muzikos galia“ skambės Klaipėdos koncertų salėje šį sekmadienį, liepos 26 d., 18 val.

Koncerto pradžioje klausytojai pasiners į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ pasaulį, svajos aplankyti Vilnių su pagrindine Balio Dvariono operos „Dalia“ veikėja ir garbins meilę kartu su Giedriaus Kuprevičiaus operos „Karaliene Bona“ personažais. Antrojoje koncerto dalyje publikai atsivers romantiški Wolfgango Amadeuso Mozarto, Charles‘o Gounodo, Gaetano Donizetti ir George‘o Gershwino operų puslapiai.

A. Pilibavičiūtė debiutuos Klaipėdos koncertų salės scenoje, o štai L. Mikalauską Liudą Mikalauską Klaipėdos publika pažįsta puikiai. Vienas žymiausių lietuvių bosų savo išskirtiniu balso tembru ir artistiškumu nuolat pelno dideles klausytojų simpatijas tiek svarbiausiose šalies ir užsienio scenose, tiek nedideliuose miesteliuose. Jis jau yra tapęs net 12 tarptautinių dainininkų konkursų Grand Prix ir I vietos laureatu. Abu koncerto solistai dažnai susitinka Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, kurioje jiems ne kartą teko vaidinti vyrą ir žmoną arba tėvą ir dukrą.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras – vienas prestižiškiausių Lietuvos muzikos kolektyvų, kurio interpretacinį braižą ilgus metus formavo dabartinis orkestro garbės dirigentas Juozas Domarkas. Kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Lietuvoje, dažnai gastroliuoja užsienyje.

Dirigentas M. Barkauskas G. Fitelbergo dirigentų konkurse Lenkijoje laimėjo Bronzinę batutą ir piniginę premiją, o 2016 metais buvo pripažintas geriausiu jaunuoju menininku ir apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“. M. Barkauskas ne tik rengia programas su savo vadovaujamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, bet ir diriguoja spektakliams LNOBT, koncertuoja su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Išgirsk, kaip skamba Lietuva

Kaip skamba Lietuva? Ar kaip V. Kernagio dainos ir lietuviškos arijos? O gal kaip A. Šabaniausko šlageriai ir partizanų kūryba? ...
2018-05-21
Skaityti daugiau

Kultūra

Kultūros fabrike - ypatingo spektaklio premjera

Kultūros fabrike šį sekmadienį, vasario 11 d., laukiama netradicinio renginio. Pirmą kartą viešai bus parodytas spektaklis „Didysis žodžių fabrikas“, pastatytas ...
2018-02-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This