P0

Fotoreportažai, Miestas

Jūros šventės mugė: be naminio alaus ir šviečiančių žaislų (7)

Urtė Paulauskaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-07-24


Nors šių metų Jūros šventės pradžią plauna lietus, dauguma prekybininkų nenukabina nosies. Pasak jų, sėkmingos ar nesėkmingos prekybos rezultatus galės įvertinti tik sekmadienį, o kol kas liūdėti dar nėra ko.

Mato Mačiulskio nuotr.

Kitaip nei buvusios šventės, šiųmetinė – kitokia. Dėl reikalavimų laikytis saugių atstumų bei vykstančių tvarkymosi darbų Dangės skvere, mugė išplėsta bei perkelta iš tradicinių taškų į naujas vietas. Dabar prekyviečių vietos įsikūrusios Danės, Turgaus, Tiltų, Pilies, Priešpilio gatvėse bei Šiauriniame rage.

Pilies gatvėje prekiaujantis tapytojas Marijus Piekuras kartu su žmona, „Ruty design“ prekės ženklo įkūrėja Rūta Piekuriene nuogąstavo, jog naujoji prekyvietės vieta nebus sėkminga, kadangi pirkėjai yra įpratę prie tradicinių vietų, tad Pilies gatvė pernelyg nutolusi nuo pagrindinių taškų.

Nepaisant pakitusių prekyviečių vietų, prekės išlieka tradicinės. Mugėje galima įsigyti ir meduolių, ir personalizuotų daiktų, ir medinių šaukštų. Daug tautodailės, juvelyrikos gaminių, maisto produktų. Nors daugumos prekių kainos nepakitusios, medaus pardavėja teigė, jog šiais metais šiek tiek ji produktams pakėlė kainą dėl blogo derliaus bei apskritai blogų metų. Tačiau kitaip nei praėjusiose šventėse, šiųmetinėje mugėje nematyti nei naminio alaus, nei jau tradicija tapusių vaikams šviečiančių žaislų prekeivių.

Lietinga popietė nemaloni ne tik prekeiviams, bet ir šventės svečiams. Mugėje vos vienas kitas pirkėjas. Tačiau pirmą kartą joje prekiaujanti „Niam niam namų“ įkūrėja Ineta nenusimena. Pasak jos, lietus visai negadina nuotaikos, kadangi prekyba šventėje buvusi moters svajonė, tad jos išsipildymo džiaugsmui, lietus yra visai bereikšmis, o ir svečiai atvyksta į šventę, kurie nebijo pasivaikščioti po lietsargiais.

Kitaip nei Pilies gatvėje prekiaujantys prekybininkai, Atgimimo aikštės „Dizaino jūroje“ įsikūrę kūrėjai lietaus bei prognozuojamo didelio žmonių srauto nesibaimina.

„Aš manau, jog tie, kas bijo, ir turėtų likti namuose, nei prekiauti, nei šiaip išeiti pasižmonėti miestu“, – kalbėjo „Elegant Me Jewellery“ įkūrėja Viktorija Zacharova.

„Dizaino jūros“ prekyvietėje prekiaujantys dizaineriai bei juvelyrai pirkėjus pasitinka džiugiai nusiteikę. Pasak „Kūle“ prekės ženklo įkūrėjos Gintarės, nuotaikos yra geros ir tikimasi sulaukti šventės svečių, pirkėjų.

Jūros šventės mugė veiks iki sekmadienio pavakarės, „Dizaino jūra“ lankytojų lauks nuo 12 valandos.

Mato Mačiulskio nuotr.


  2020-07-24

  7 komentarai “Jūros šventės mugė: be naminio alaus ir šviečiančių žaislų”

  1. AvatarJonukas (IP: 86.100.153.45)

   Sambūris be alaus ir žaidimų vadinamas pakasynomis, bet ne švente!

  2. AvatarAnonimas (IP: 213.103.75.227)

   Nusipirkau užpernai šaukšta toje mugėje, o paskui matau – parduotuvėje toks pat, tik dvigubai pigesnis.

  3. AvatarKur (IP: 90.131.39.176)

   Tas tarybos narys kur duobes Lopė ir visur viešino, tegul dabar pasako kur eismas mieste. TRAGEDIJA. Konservatoriai mieste miestui chana.

   • Avatarpritariu (IP: 84.15.185.0)

    juokingas, mačiau šypsosi kažkokius parašus renka. O kamščiai jau juk ne fasonas dalintis. Didysis eismo reguliuotojas 🙂

   • AvatarK (IP: 78.62.20.21)

    Įdomu kaip jūs būtumėte sprendę šią problemą? Uždaryti Klaipėdą ir neįsileisti automobilių? Ir šiaip, kas priklauso nuo vieno žmogaus savivaldybėje. Jūsų komentaras atitinka tipinį priperstos sofos eksperto, orą pagadina, o nieko gero nepasako.

   • AvatarK1 (IP: 78.62.20.21)

    Įdomu kaip jūs būtumėte sprendę šią problemą? Uždaryti Klaipėdą ir neįsileisti automobilių? Ir šiaip, kas priklauso nuo vieno žmogaus savivaldybėje. Jūsų komentaras atitinka tipinį priperstos sofos eksperto, orą pagadina, o nieko gero nepasako.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.44.33)

    to K.
    Nepavadinčiau tai “problemos sprendimu”, bet toks dalykas kaip vienintelės “gyvos” Uosto gatvės neuždarymas akivaizdžiai kažkiek gelbėtų. Na nereikia nervintis, pasinaudokime mero pasiūlymu, žvelkime i reikalą filosofiškai!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt