P0

Fotoreportažai

Mieste – paralyžius: automobiliai važiuoja per prekyvietes (23)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-24


Kaip ir prognozavo transportininkai, dėl sprendimo Jūros šventės mugei atiduoti Pilies gatvę, mieste įvairiose vietose penktadienį jau prieš vidurdienį pradėjo formuotis  transporto spūstys. Pavyzdžiui, norint nuvažiuoti iš Žvejybos uosto rajono iki centrinės dalies po dešimtos ryto prireikė apie pusvalandžio.

Transporto eilės nuo pat ryto buvo nutįsusios Tilžės gatvėje, Šilutės plente ties remonto vietomis, Kooperacijos, Liepų gatvėse, ant Mokyklos tilto.

Liepų gatvė vidurdienį. Martyno Vainoriaus nuotr.
Nuotrauka iš „Facebook”
Sudėtinga situacija ir Paryžiaus Komunos gatvėje, kur automobilių kamšatis susiformavusi beveik nuo Šilutės plento iki Taikos prospekto. Martyno Vainoriaus nuotr.
Nuotrauka iš „Facebook”

Nežinantieji, kad Pilies gatvė uždaryta, formuoja spūstis Naujojoje Uosto gatvėje.

Po vidurdienio jau vėlavo daugiau nei pusė miesto autobusų – jų atsilikimas nuo grafiko siekia apie 20 min.

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika neslėpė, jog mieste padėtis yra labai bloga, tikrai užkimštos visos arterinės gatvės, bet bus dar blogiau – apie 16-17 val., kai žmonės baigs darbus ir pajudės namų link.

„Todėl mūsų patarimas yra pasistengti nesupulti visiems vienu metu į gatves. Jei įmanoma, išsiprašykite iš darbo anksčiau, o gal išvažiuokite iš jo vėliau. Svarbiausia, kad visi vienu metu neišjudėtų į gatves. Jei įmanoma, palikite automobilį ir važiuokite viešuoju transportu. Dabar jau nieko neįmanoma padaryti, todėl reikia maksimalios kantrybės ir tolerancijos“, – kalbėjo M. Džermeika.

Jis įsitikinęs, jog tai, kas dabar darosi mieste, yra Klaipėdos savivaldybės kaltė.

„Kai „Klaipėdos šventės“ surengė pasitarimą dėl Jūros šventės organizavimo, mes, Kelių policija, vieninteliai pasakėme, kad Pilies gatvėje negalima organizuoti mugės, ją reikėtų perkelti į Kruizinių laivų terminalą, kuris dabar stovi tuščias. Sakėme, kad negalima riboti eismo Minijos ir Pilies gatvėmis, nes Šilutės plentas yra perkastas. Tačiau niekas mūsų negirdėjo, numojo ranka – maždaug neaiškinkite, jau viskas nuspręsta. Štai dabar ir prisidirbom. Ir eilinį kartą kreipiamasi į mus – pagelbėkit, o mes ne kažkuo ir galime padėti. Aišku, galime ties Tilžės ir Šilutės plento sankryža statyti ekipažus reguliuoti eismą. Bet ar verta reguliuoti, kai nėra, kur suleisti viso to transporto, nes visos gatvės yra užkimštos. Tiesiog yra daug miestiečių automobilių, o dar ir svečių privažiavo, kurie išvis nesigaudo, kaip dabar vyksta eismas“, – situacijos sudėtingumo nė nebandė užglaistyti M. Džermeika.

Situacija Bangų gatvėje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Todėl, anot jo, policijos ekipažai budi tik prie Minijos ir Pilies gatvių sankryžų, nukreipia kitu keliu į Pilies gatvę norinčius įvažiuoti automobilius, nes „juk ant prekybininkų negalime leisti užvažiuoti“.

„Žinoma, kai po Jūros šventės bus pasitarimas apie tai, kaip ji pavyko, išsakysiu, kad eismo organizavimo sprendimai buvo klaidingi, nes į mūsų strateginius pasiūlymus buvo numota ranka. Tačiau suprantu, jog vairuotojų tai dabar nepaguos. Bet kito varianto nėra – transportas tiesiog savaime turi išsivažinėti. Todėl visiems lieka tik palinkėti kantrybės, o mes intensyviai ieškome įvairiausių sprendimų, kaip bent kažkiek palengvinti eismą“, – kalbėjo M. Džermeika.

Tuo metu vakarop į „Atviros Klaipėdos”  feisbuko paskyrą atskriejo pagalbos šauksmas.

„Jūros šventėje prekybos vietose eismas nesustoja. Nusipirkome prekybos vietą Pilies gatvėje. Vietos kaina – 215 €, organizatoriai nereaguoja, neužtikrina saugumo ir tvarkos”, – parašė Rytis, atsiuntęs ir vaizdo įrašą.

Su visais eismo ribojimais galite susipažinti čia. 


2020-07-24

23 komentarai “Mieste – paralyžius: automobiliai važiuoja per prekyvietes”

 1. Juokinga galima tik iš lietuvių vakarinį cirką gaudyti, tai kam tos naujienos pavelavusios an paros. Naikint kaip virusą be ictorijos

 2. Žurnalistai galėtų padėti miestiečiams sužinoti, koks maniakas (-ai) įtakoja miesto eismo organizavimą ir saugaus eismo komisijos sprendimus, kad visos reguliojams sankryžos tapo automobilių surinktuvėmis. Nesimato nei vieno sprendimo, gerinančio eismo situaciją mieste ir dabartinis šventinsi vaizdelis tai piukia iliustruoja.
  Bendrai paėmus, liberalais save vadinantys valdantieji valdo miestą panašiai tiek pat, kiek V.Putinas Rusiją, ir rezultatai tokie patys: vieni pažadai, aibė galimybių studujų, multiplikacinių filmukų, pasvaičiojimų apie pažangias eismo organizavimo priemones ir ateinantį gražų rytojų, o rezultatų jokių, tik lopomos skylės esamoje sistemoje. Svarbiausia, susirinkti pinigus ateinantiems rinkimams.

 3. Laikas idiegti tramvajaus linijas.kur galima platinti gatves o jei ne statyti viadukus ir netempti gumos.jei jau darom proverzi ,tai ir darykim.sekmes ir ryzto.

 4. Tobula šventė…
  Varginanti
  Nusibodusi
  Pertempta
  Įgrisusi nuo vaikystės svečių ordomis ,giminių vedžiojimu į šventę…
  Kantrybės mieli klsipėdiečiai laikykimės!
  Tuoj baigsis..
  Galėsim mėgautis vasara …

  • Pasityčiojimas, mokam dviguba kaina už jų susmirdusi visuomeninį transportą ir vaidinam kad linksma

 5. Nieniskio afera is darbo vaziavau, islaipino prie atgimimo aikstes, paskui pestute iki seno turgaus ir i kita autobusa, sumokejau uz du biletelius, pelnas,nieniskis sau premija issirasys, liaudes tarnai ir kada jus priesit, nejaugi nepaspringsit

 6. Avatar Pabandžiau išiprašyti is darbo maksimkej pusvalandžiu anksciau. Pasiuntė ant 3 raideliu parašė:

  Kad lyja tai gerai

 7. čia tau ne duobeles rodyti sulopytas, kur nėrei į krūmus kai toks chaosas, juk irgi konservatoriai čia viską pasiekė į aukštumas.

 8. Neniškis labai rimtas vyras, viską sugalvoja ir pagalvoja protingai. Visi patenkinti ypač sava chebra juo didžiuojasi gi tokie sprendimai. Patys klaipėdiečiai kalti kad su masinom važiuoja.

 9. Sekanciais metais uzdarykite visa miesta, iskraustykit visus klaipediecius ir pasidarykit muges. Kai proto neturi Miesto sventes ir pinigai terupi organizatoriams.

 10. Eiline valdininku nesamone, kaip ir sprendimas uzdrausti is vingio gatves sukt i kaire i smiltelea gatve. Va taip musu valdzia ir tvarkosi, tapo Dievais sededami siltose vietose ir nesiklausydami aplinkiniu.

 11. Ka tik gavau bauda uz telefona rankoje (nesikalbejau). Paklausiau ar ne vertetu geriau patruliui reguliuoti eisma, kad sumazinti kamscius.. sake ne.. geriau baudyke israsysime.

 12. Paralyžius totalus tęsiasi įvažiuojant į Klaipėda ir išvažiuojant iš jos visomis kryptimis. Baisu pagalvoti kas būs, jei vaikai važiuos į miestą rugsėjo mėn. Čia kaip diversija kažkokia atrodo, kodėl nepaskubėjus su pervažos “kranuose” atidarymu, mažas lopinėlis per bėgius jau eilę metų niekaip valdžia neprisiruošia

 13. Reikia švęst, pasakė Neniškis ir uždarė gatves…O jūs vis važiuojat ir važiuojat, reikia švęst, oj supyks Neniškis ir atidarys gatves…Tai gi važiuokite ir tikėkitės, kad atidarys …

 14. Būtų nemokamas viešasis, kažkiek mažiau būtų kamščių…Net centre dirbantys šiandien į darbus važiavo su savo mašinom.

  • Kai paskutinį kartą kėlė kainas autobusams – žadėjo nemokamai vežti per jūršventę. Bet tai buvo tik eilinis valdžiagyvių melas…

 15. Tiesiog tobula: Klaipėdoje yra trys magistralinės gatvės. Šilutės plentas remontuojamas, senamiestis uždarytas, o dabar ir Pilies gatvė, t.y. N. Uosto ir Minijos. savivaldybės valdžiagyviai, tobulas sprendimas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt