P0

Koronavirusas

Šventėje ragina nepamiršti saugumo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-24


Uostamiestyje prasidėjus Jūros šventei, Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento atstovais ragina skirti daugiau dėmesio koronaviruso plitimo prevencijai prekybos vietose, turguose ir viešose vietose bei nepamiršti saugaus elgesio šventės metu.

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, situacija pasaulyje bei nauji atvejai Lietuvoje rodo, kad privalome išlikti budrūs ir imtis visų priemonių, kad išvengtume didesnio COVID-19 ligos plitimo.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio ir NVSC Klaipėdos filialo vadovo Raimundo Grigaliūno pasirašytas raštas su rekomendacijomis, kuriomis siekiama užkirsti kelią koronaviruso plitimui, išplatintas mieste veikiantiems didiesiems prekybos centrams ir turgavietėms. Į rekomendacijas raginami atkreipti dėmesį ir būsimos Jūros šventės bei kitų miesto renginių dalyviai.

Viešuose susibūrimuose vėl rekomenduojama dėvėti kaukes. Palmiros Mart nuotr.

„Visiems akcentuojame jau išbandytas, tačiau pastaruoju metu dažnai ignoruojamas prevencines priemones, tokias kaip saugių atstumų laikymasis, rankų dezinfekcija ir kt. Į tai negalime žiūrėti atsainiai, jau nekalbu apie tai, kad jaučiantys užkrečiamųjų ligų simptomus ar privalantys izoliuotis viešose vietose ir šventėse lankytis negali. Geriausia prevencija – mūsų pačių atsakingas elgesys, noras švęsti privalo derėti su asmenine atsakomybe už save ir šalia esančiuosius, ką raginu prisiminti visos Jūros šventės metu“, – pabrėžia meras.

Rekomendacijos dėl COVID-19: 

 • laikytis saugaus 2 metrų atstumo;
 • eilėse laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo;
 • prekybos vietose naudotis dezinfekuotais vežimėliais, krepšiais;
 • plauti ir dezinfekuoti rankas;
 • dėvėti vienkartines pirštines;
 • dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes);
 • nedirbti asmenims, turintiems viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) arba esantiems saviizoliacijoje;
 • į prekybos vietas ir renginius nevykti asmenims, turintiems viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

 

 


  2020-07-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt