P0

Mums rašo

Už Girulių mišką – šokio ritmu

Atvira Klaipėda

Monika Peldavičiūtė, asociacijos „Gyvas miškas" vadovė
2020-07-24


Vyriausybei neatsisakant planų Klaipėdos geležinkelio mazgo plėtrą vykdyti Girulių miško teritorijoje ir net nesvarstant galimybės tokią alternatyvą apskritai išbraukti iš projekto, klaipėdiečiai ieško būdų visomis įmanomomis priemonėmis apsaugoti šią miškingą teritoriją nuo pjūklų ir tuo pačiu atkreipti valdžios bei visuomenės dėmesį į išreiškiamą poziciją.

Klaipėdiečiai ir Jūros šventės svečiai šeštadienį kviečiami nuo 11 val. atvykti prie molo Melnragės pirmajame paplūdimyje. Palmiros Mart nuotr.

Reaguodama į Vyriausybės planus iškirsti Girulių mišką, asociacija „Gyvas miškas” kartu su Klaipėdos bendruomenėmis Jūros šventės metu, šeštadienį, liepos 25d. organizuoja bendrakūrybinę akciją „Šok už pajūrį – išsaugokime Girulių mišką”.

Tai šventinis taikaus pasipriešinimo renginys, kurio metu Melnragės paplūdimyje įsikurs scena, vaikų erdvė, vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės bei užsiėmimai, diskusija apie pajūrio ateitį, visą dieną numatyta muzikinė programa bei šokiai iki nakties. Pagrindinė akcijos žinutė – atsisakyti bet kokios geležinkelių infrastruktūros plėtros Girulių miške ir įkurti Girulių regioninį parką.

„Turime vienintelį, nedidelį ir labai jautrų pajūrio ruožą Lietuvoje ir nors visi atostogaujame čia, retai susimąstome, kokios grėsmės jam kyla. Pagal strateginį pasekmių aplinkai vertinimą, įrengus išorinį giliavandenį uostą Melnragėje poveikis Lietuvos Baltijos jūros pakrantei, jos kraštovaizdžiui, Neringai ir Kuršių marioms bus tiesioginis, ilgalaikis, reikšmingas ir neigiamas. Todėl akcijos metu ne tik šoksime, bet ir kelsime nepatogius klausimus dėl uosto plėtros, dėl pajūrio ateities ir Girulių miško išsaugojimo. Vyks diskusija „Ateities pajūris: pramoninio aptarnavimo zona ar rekreacinė vertybė?” – rašoma rengėjų pranešime.

Klaipėdiečiai ir Jūros šventės svečiai šeštadienį kviečiami nuo 11 val. atvykti prie molo Melnragės pirmajame paplūdimyje ir prisijungti prie socialinių šokių bei organizuojamų veiklų „už pajūrį rekreacijai, gamtai ir žmonėms”.

 


2020-07-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt