P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Pagerbti jūrininkai ir uosto bendruomenės atstovai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-25


Smiltynėje, prie „Albatroso“ paminklo, penktadienį tradiciškai prisiminti ir pagerbti jūrininkai, kuriuos priglaudė jūra. Šiame Jūros šventės renginyje taip pat pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai – jiems įteikti garbingi apdovanojimai.

Jūros šventės renginyje pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai. Organizatorių nuotr.

„Didžiuokimės patys savimi, didžiuokimės savo darbu, savo Klaipėda, savo laivais“, – sveikindamas jūrininkus ir visus šventės dalyvius, linkėjo kapitonas Sigitas Šileris.

Jūrinę bendruomenę sveikino Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos miesto, Uosto direkcijos vadovai.

„Ši vieta, kurioje esame susirinkę, primena nuoširdų žmogaus ir jūros santykį. Albatrosas – galingas jūrinis paukštis, drąsos ir stiprybės, taip pat tvirtumo, ištvermės ir atkaklumo simbolis. Drąsiai galima sakyti, kad tai savybės žmonių, kurie yra atsidavę jūrai, pašventę savo gyvenimus jūrinei veiklai. Sveikinu visus su Jūros švente, dideliais pasiekimais. Tai, ką jūs darote, rodo, kad Lietuva yra jūrinė valstybė, o jūsų darbas mūsų šalį dar labiau garsina. Linkiu visiems albatroso stiprybės, kantrybės, drąsos, plačių polėkių“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Jūrų kapitono Liudviko Stulpino medaliu už nepriekaištingą ilgametį darbą plėtojant Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, jūrų krovos, uosto konkurencingumo didinimą, pažangių technologijų ir gamybos metodų įdiegimą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Vidmantas Dambrauskas, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas ir UAB Birių krovinių terminalas generalinis direktorius.

Liudviko Stulpino medalis įteiktas kapitonui, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkui Petrui Bekėžai už ilgametį ir nepriekaištingą darbą puoselėjant Lietuvos jūrų ir vidaus vandenų laivynus, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje. Organizatorių nuotr.

Taip pat Liudviko Stulpino medalis įteiktas kapitonui, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkui Petrui Bekėžai už ilgametį ir nepriekaištingą darbą puoselėjant Lietuvos jūrų ir vidaus vandenų laivynus, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje.

L. Stulpino apdovanojimas skiriamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. L. Stulpino vardo apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio.

Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu apdovanoti Vytautas Petrulis, asociacijos „Jūros veteranai“ pirmininkas ir Alvydas Butkus, UAB „Klaipėdos laivų remontas“ generalinis direktorius.

Lietuvos Respublikos ministro pirmininko padėkos raštai įteikti Sergej Piavin, AB „DFDS Seaways“ laivų elektromechanikui, ir Linui Adomauskui, UAB Limarko jūrų agentūros Ekspedijavimo skyriaus vadovui.

Susisiekimo ministro padėkos raštais apdovanoti Genadij Šamov, UAB „Gridinsenta“ direktorius, Vytautas Dačkus, Uosto direkcijos laivo „Gelmė“ kapitonas, Vytautas Prišmontas, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos laivų mechanikas.

Susisiekimo ministro padėkos raštu ir Uosto direkcijos darbuotojo garbės ženklu už nuoseklų ir kryptingą darbą, nuopelnus stiprinant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įvaizdį, didinant uosto konkurencingumą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Pauliaus Lindenau medaliai, kuriuos įsteigė Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija, įteikti Povilui Jasukaičiui (UAB Klaipėdos Laivų remontas) ir Vladimir Bugaev (UAB Garant group).

Taip pat labiausiai nusipelniusiems jūrininkams įteikti Lietuvos jūrininkų sąjungos ir asociacijos „Jūros veteranai“ įsteigti Jūros veteranų ženklai.

Fotopolio nuotr.


  2020-07-25

  Vienas komentaras apie “Pagerbti jūrininkai ir uosto bendruomenės atstovai”

  1. Avatar1970 (IP: 88.119.156.187)

   Užstrigę laike – „Didžiuokimės patys savimi, didžiuokimės savo darbu, savo Klaipėda, savo laivais“ ar virtualioje ne/realybėje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt