P0

Fotoreportažai, Miestas

Pagerbti „Linkuvos” įgulos eis, kol sveikata leis

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-07-25


Šeštadienio rytą, antrąją Jūros šventės dieną, tradiciškai apie trys dešimtys klaipėdiečių susirinko prie Skulptūrų parke esančio paminklo 2000-aisiais Ramiajame vandenyne per uraganą „Carlotta” dingusiai laivo „Linkuva” 18 žmonių įgulai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Į susirinkusiuosius kreipęsis kapitonas Sigitas Šileris pastebėjo, kad jis čia jau yra vyriausias. Kartu kapitonas sakė, jog ateis čia kiekvieną Jūros šventę, kol tik sveikata leis.

Paminklas žuvusiai Klaipėdos transporto laivyno įgulai Skulptūrų parke buvo pastatytas 2003 m. Nuo to laiko kasmet antrosios Jūros šventės dienos rytą čia pagerbiama „Linkuvos” įgula.

ISTORIJA

2000 m. birželio 21-ąją 7 val. 45 min. Lietuvos laiku buvo gautas paskutinis pranešimas iš transportinio refrižeratoriaus „Linkuva“, patekusio į uraganą „Carlota“ Ramiajame vandenyne prie Meksikos krantų, maždaug už 220 jūrmylių (350 km) į pietvakarius nuo Akapulko (Meksika).

Prieš tai dėl perkrovų “Linkuvos” variklis buvo užgesęs, įgula sugebėjo jį paleisti, tačiau tuo metu nutrūko radijo ryšys.

JAV ir Meksikos pakrančių apsauga ieškojo „Linkuvos” 7 dienas, vėliau Lietuvos Vyriausybės prašymu paieška buvo pratęsta dar vienai dienai.

1988 m. statyta „Linkuva” buvo techniškai tvarkinga. Vandenyne surastomis “Linkuvos” valtimis nebuvo pasinaudota, konstatuota, kad jos buvo nuplėštos nuo laivo. Plaustų ir gelbėjimosi ratų nerasta.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-07-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt