P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Už Girulių mišką – šokiu, žaidimais ir diskusijomis (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-07-25


Po lietingo penktadienio šeštadienį nušvitusi saulė kur kas daugiau žmonių išviliojo ir į miesto centre šurmuliuojančią Jūros šventę, ir prie pačios jūros.

Čia, pirmojoje Melngragėje, atsiliepę į asociacijos „Gyvas miškas” kvietimą kitaip kovoti už  švaraus pajūrio ir Girulių miško išsaugojimą, nuo pat ryto būrelis jaunų klaipėdiečių su mažamečiais vaikais sukosi šokio ritmu, žaidė žaidimus, piešė ir kitaip linksminosi, įsitraukę į akciją „Šok už pajūrį – išsaugokime Girulių mišką”.

Pasak „Gyvas miškas” asociacijos  vadovės Monikos Peldavičiūtės, turime vienintelį, nedidelį ir labai jautrų pajūrio ruožą Lietuvoje ir nors visi atostogaujame čia, retai susimąstome, kokios grėsmės jam kyla.

Asociacijos narių teigimu, jei bus įrengtas išorinis giliavandenis uostas Melnragėje, poveikis Lietuvos pajūriui, jos kraštovaizdžiui, Neringai ir Kuršių marioms bus tiesioginis, ilgalaikis, reikšmingas ir neigiamas.

Todėl akcijos metu buvo žadama ne tik šokti, bet ir diskutuoti aktualiais uosto plėtros, pajūrio ateities ir Girulių miško išsaugojimo klausimais.

Mato Mačiulskio nuotr. 


  2020-07-25

  3 komentarai “Už Girulių mišką – šokiu, žaidimais ir diskusijomis”

  1. AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

   Pilietinės iniciatyvos GYVAS MIŠKAS aktyvisčių Monikos Peldavičiūtės ir Austės Juozapaitytės idėja ir energija sutelkė veiksmui daug aktyvių ir kūrybingų žmonių iš visos Lietuvos. Toks kūrybinis protestas prieš pajūrio ir visiems klaipėdiečiams svarbios gamtinės aplinkos naikinimo planus – kaip šiuolaikiška pilietinio pasipriešinimo forma, suderinusi pramogas, kultūrą, edukacijas, sportą ir rimtas diskusijas – pilnai pasiteisino. Bravo, merginos – kartokite tokį požiūrį ir scenarijų Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje, ir jus lydės sėkmė!

  2. AvatarŠaunus renginis (IP: 90.131.45.151)

   AČIŪ ORGANIZATORIAMS. LABAI DAUG ŽMONIŲ SUŽINOJO KAIP GRUBLIAUSKAS IR NENIŠKIS SAVO SUTIKIMU UŽ VISUS LIETUVOS ŽMONĖS SUTIKO KAD SKVERNELIS SU VALSTIEČIAIS IŠKIRSTU GIRULIŲ MIŠKĄ

  3. AvatarPagaliau (IP: 88.118.160.21)

   jei jau įsijungė ir toks šaunus jaunimas, tai panašu , kad visokio brudo uostui mieste dabar tikrai jau bus NE. Ir jus su švente A.Vaitkau ir co

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt